schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Nieodpowiedzialni kierujący wyeliminowani z ruchu

Przez   /   30/05/2017  /   No Comments

Odpowiedzialność za własne życie i innych uczestników ruchu jest najważniejsze. Niestety okazuje się, że wielu kierowców o tym zapomina, lekceważy przepisy i zasiada za kółkiem kierownicy będąc w stanie nietrzeźwości, po środkach odurzających, posiadając decyzję o cofnięciu uprawnień lub sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W miniony weekend policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali dziewięć takich kierowców, którzy za nic wzięli sobie taką odpowiedzialność.

Pomimo apeli nadal często zdarza się, że kierowcy będący w stanie nietrzeźwości, pod wpływem środków odurzających, posiadający decyzję o cofnięciu uprawnień lub sądowy zakaz prowadzenia pojazdów wsiadają za kierownicę. W miniony weekend policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wyeliminowali z ruchu dziewięciu nieodpowiedzialnych kierujących, którzy odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

W piątek /26.maja br./ o godz. 19:15 w Legnicy na ul. Gałczyńskiego policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki VW Polo. Po sprawdzeniu 26-letniego mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do 2019 roku. Tego samego dnia o godz. 23:10 przy ul. Kościelnej w Legnicy patrol legnickiej drogówki zatrzymał pojazd do kontroli drogowej marki Daewoo Nubira, którego kierującym okazał się być 29-letni mieszkaniec Legnicy znajdujący się pod wpływem środków odurzających.

Następnego dnia w sobotę /27 maja br./ o godz. 00:40 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego na ulicy Jaworzyńskiej zatrzymali kierującego pojazdem marki Opel Corsa. Po sprawdzeniu 24-letniego mieszkańca powiatu jaworskiego w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna wsiadł za „kółko” pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami wydanej przez Starostę w Jaworze. Następnie o godz: 22:15 na ulicy Kartuskiej funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Opel. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, że 42-letni mieszkaniec Legnicy ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Jeszcze tego samego dnia o godz. 23:40 na ulicy Cmentarnej legnicka drogówka zatrzymała do kontroli 21-letniego kierującego pojazdem marki Lublin. Przeprowadzone badanie narkotesterem wykazało, że mężczyzna znajduje się pod wpływem środków odurzających.

Z kolei w niedzielę /28 lipca br./ policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali trzech kierujących pod wpływem środków odurzających. Jeden z nich zatrzymany został do kontroli drogowej o godz. 01:20 w Legnicy na Placu Słowiańskim. Mężczyzna kierował Oplem pod wpływem środków odurzających ponadto mając w 0,2 promila alkoholu w organizmie. Do następnego zatrzymania doszło o godz. 15:00 na ulicy Kartuskiej, gdzie zatrzymany został 22-letni mieszkaniec Legnicy, który kierował motorowerem pod wpływem środków odurzających. Następnie o godz. 23:40 policjanci legnickiej drogówki patrolując miejscowość Ziemnice zatrzymali do kontroli drogowej 29-letniego mieszkańca powiatu jaworskiego, który kierował pojazdem marki Seat Cordoba pod wpływem środków odurzających. Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowego Komisariatu Policji w Chojnowie patrolując miejscowość Strzałkowice zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki VW. Po sprawdzeniu 28-letniego mieszkańca gminy Kunice w policyjnych systemach, mężczyzna ten kierował pojazdem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami.

Kierującym pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości bądź pod wpływem środków odurzających policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania. Wszyscy zatrzymani kierujący za nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Przypominamy za łamanie zakazu sądowego grożą 3 lata pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pod wpływem środków odurzających bądź w stanie nietrzeźwości kierowca może trafić do więzienia nawet na 2 lata. Za niestosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

sierż. szt. Jagoda Ekiert/ Policja Legnica

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1483 dni temu dnia 30/05/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 30, 2017 @ 7:32 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

421-89697

Jawor. Osiemnastolatek nie żyje, dwie osoby ranne

Read More →