Kraina
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

“Niebezpieczne zabawy” w Galerii Sztuki w Legnicy

Przez   /   07/07/2020  /   No Comments

Od 26 czerwca do 16 sierpnia w Galerii Sztuki w Legnicy (pl. Katedralny 1) można zwiedzać wystawę prac gdańskiego artysty Henryka Cześnika. Wstęp wolny. 

„Niebezpieczne zabawy” – taki tytuł nosi wystawa prac Henryka Cześnika, będąca zbiorem prac przygotowanych przez Państwową Galerię Sztuki w Sopocie, we współpracy z Agencją Zegart. Malarstwo Cześnika wypływa z ducha rysunku – w jego dziełach to właśnie kreska jest nośnikiem treści i znaczeń. Powracającym motywem jego prac są zdeformowane sylwetki ludzkie. Artysta najczęściej korzysta z wielkoformatowych płócien, a jego dzieła przyciągają wzrok rozmachem i wyrazistością.

Cześnik w swojej twórczości snuje narrację i opowiada historie, sięgając przy tym po bardzo różnorodne źródła, od własnych wspomnień, przez opowieści zasłyszane od innych, po nawiązania do historii sztuki.

Henryk Cześnik urodził się 12 kwietnia 1951 roku w Sopocie. Jest absolwentem Wydziału Malarstwa PWSSP w Gdańsku. Dyplom uzyskał w pracowni Kazimierza Ostrowskiego w 1977 roku. Od 2003 roku jest profesorem na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie prowadzi malarską pracownię dyplomującą na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Brał udział w ponad stu wystawach indywidualnych w renomowanych galeriach świata. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeów Narodowych Polski oraz kolekcjach prywatnych.

Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy

FOT. GALERIA SZTUKI W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1383 dni temu dnia 07/07/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 7, 2020 @ 12:43 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

“Kartoteka” Różewicza, odkodowana po 62 latach

Read More →