helios1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Groźna rukola z Legnicy w Biedronce, Lidlu, McDonald`s

Przez   /   07/09/2020  /   No Comments

Biedronka, Lidl i Selfgros wycofują z obrotu 30 partii rukoli i produktów z rukoli wyprodukowanych przez legnicką firmę Eisberg. McDonald`s ostrzega kilentów, by obserwowali swój stan zdrowia. Powód? Podczas wewnętrznych badań Eisberg wykrył w dwóch próbkach swego produktu obecność bakterii salmonella. Główny Inspektor Sanitarny przestrzega klientów przed spożywaniem rukoli z określonych partii.

Oto opublikowana przez Eisberg lista zagrożonych partii produktów – komunikat dla klientów KLIKNIJ LINK. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej prowadzą obecnie postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Nie należy spożywać produktów z partii objętych komunikatem. W przypadku wystąpienia objawów zatrucia pokarmowego po spożyciu wyżej wymienionych produktów, należy skontaktować się z lekarzem.

W zwiazku z zagrożeniem firma Jeronimo Martins Polska S.A., właściciel sieci Biedronka, wycofała z obrotu partie swóch produktów: “Rukola” oraz “Mix sałat z Rukolą”.
W sieci Lidl wycofywane zostały podukty „Eisberg Rukola 100 g”, „Dwupak Mix Sałat z rukolą (2×50 g)” oraz „Mix Sałat z rukolą 140 g” z terminami przydatności do spożycia od 03.09 do 07.09.2020.
Selgros wycofał ze swoich sklepów produkt “Rukola 500 g (niemyta)”.

Eisberg dostarczał też rukolę sieci McDonald`s Polska. “Obecnie w naszych restauracjach znajdują się produkty z dodatkiem rukoli z właściwą mikrobiologią.” – informuje McDonals`s w komunikacie adresowanym do swoich klientów. “Niezwłocznie po otrzymaniu informacji od producenta, produkty z dodatkiem rukoli z wadliwych partii zostały wycofane i poddane utylizacji. Produkty z dodatkiem rukoli z wymienionych partii były sprzedawane w dniach 27 sierpnia – 2 września w wybranych restauracjach McDonald’s, wymienionych w załączonej liście.”

Na liście są wszystkie restauracje McDonald`s w województwach dolnośląskim, podkarpackim, małopolskim, śląskim i opolskim. Rukola mogła zostać użyta w 8 produktach: “Caesar”, “Kajzerka Jajko i Pieczarki”, “Kajzerka Kurczak Premium”, “McMuffin Twarożek i Rzodkiewka”, “Sałatka kurczak Premium”, “Sałatka”, “McWrap® Klasyczny” “Maestro Red Hot Chili”. “Goście, którzy odwiedzili wskazane restauracje i zamówili w nich produkty zawierające produkty z dodatkiem rukoli wskazane powyżej, powinni w najbliższych dniach obserwować swój stan zdrowia. Zjedzenie powyższych produktów może prowadzić do choroby zwanej salmonellozą. Pierwsze objawy choroby pojawiają się w okresie od 6 godzin do 3-7 dni od momentu kontaktu z czynnikiem zakaźnym. Po odkryciu niepokojących objawów, tj. zatrucia pokarmowe, bóle brzucha, mdłości, wymioty i gorączka należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu.” – informuje McDonald`s.

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 49 dni temu dnia 07/09/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 7, 2020 @ 10:43 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

obraz_2020-10-25_230031

To jest wojna! Legnica się wściekła na PiS

Read More →