PWSZ_prezentacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Następny wymagający rywal Miedzi: Wisła Kraków

Przez   /   13/03/2024  /   No Comments

Przed piłkarzami Miedzi kolejny pojedynek z drużyną ze ścisłej ligowej czołówki. Legniczanie udadzą się do Krakowa na starcie z Wisłą, mając za sobą wymagające zawody z GKS-em Tychy.

- W tym meczu było dużo wysiłku i dużo walki po obu stronach. Faktycznie mamy parę urazów, mniejszych bądź większych, na dolegliwości uskarżają się szczególnie Damian Michalik i Iwo Kaczmarski. Leczymy rany i czekamy z niecierpliwością na mecz, bo myślę, że ostatecznie wszyscy będą do dyspozycji – mówi trener Radosław Bella.

Wisła aktualnie zajmuje piątą pozycję w tabeli Fortuna 1 Ligi. W 23 meczach krakowianie zgromadzili 38 punktów, na co złożyło się 10 zwycięstw, 8 remisów i 5 porażek, przy bilansie bramkowym 43:26. „Biała Gwiazda” jest najskuteczniejszym zespołem bieżących rozgrywek. Na własnym boisku czternastokrotni zwycięzcy piłkarskiej elity zanotowali 6 wygranych, 4 remisy i 2 porażki (bramki 26:12).

- Wisła jest zespołem, który bardzo dobrze operuje piłką, bardzo dobrze gra atakiem pozycyjnym, ma bardzo dużo rotacji w trakcie rozgrywania piłki. Duża liczba uderzeń na bramkę też jest znakiem charakterystycznym naszego rywala. Krakowianie starają się również wysoko odbierać piłkę, więc tych atutów jest dużo po ich stronie, niemniej my też mamy swój plan na mecz i będziemy go realizować – podkreśla szkoleniowiec legniczan.

Miedź traci do ekipy ze stolicy Małopolski 2 oczka. W rundzie jesiennej na Stadionie Miejskim im. Orła Białego w Legnicy zielono-niebiesko-czerwoni zremisowali z krakowianami 1:1. Prowadzenie Wiśle tuż po przerwie dał Jesus Alfaro Ligero. W 80 minucie wyrównał Marcel Mansfeld. Najlepszym strzelcem krakowian jest Angel Rodado Jareno, który zdobył w obecnym sezonie 11 bramek. 10 goli na koncie ma doskonale znany nad Kaczawą Goku Roman, 6 trafień zaliczył Szymon Sobczak, a 5 Miguel Villar Alonso. W krakowskiej drużynie nie brakuje zawodników posiadających wysokie umiejętności techniczne.

- Nie możemy patrzeć tylko na indywidualności, bo kiedy skupimy się na jednym piłkarzu, to możemy mieć kłopot z drugim. Niewątpliwie dużo jakości jest po stronie Wisły, ale w piłkę zawsze wygrywa zespół i myślę, że zespół jest w stanie pokryć więcej niż jednego zawodnika - zaznacza opiekun zielono-niebiesko-czerwonych. - Na pewno musimy być drużyną agresywną. Chcemy odbierać piłkę rywalowi, chcemy też nią trochę dłużej operować, bo wydaje mi się, że Wisła bez piłki a Wisła z piłką, to są dwa różne zespoły. Pracujemy nad tymi rzeczami na treningach. Tak, żeby wyglądać w Krakowie przynajmniej tak samo dobrze jak w meczu z GKS-em Tychy – kończy trener Bella.

Początek piątkowego meczu na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie o godz. 20:30. Wynik podawany będzie na naszym klubowym Twitterze. Pojedynek transmitowany będzie w Polsacie Sport Extra, na platformie Polsat Box Go (wykup pakietu - https://bit.ly/PolsatBoxGoF1L) oraz w modelu PPV poprzez centra meczowe STATSCORE (wykup transmisji w PPV - https://bit.ly/MiedzPPV).

Źródło: Miedź Legnica

FOT. MIEDZLEGNICA.EU

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 38 dni temu dnia 13/03/2024
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 13, 2024 @ 2:56 pm
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

W niedzielę Miedź podejmuje rywali z Motor Lubin

Read More →