AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Najlepszy skatepark na Dolnym Śląsku prawie gotowy

Przez   /   30/07/2013  /   No Comments

Robotnicy dziś mają zakończyć stawianie ogrodzenia i układanie chodników przy skateparku w Parku Bielańskim. Niebawem otwarcie. Skejtom z całego Dolnego Śląska może skoczyć gul. Zazdrość musi budzić zwłaszcza jedyny w województwie bowl na świeżym powietrzu – przypominające suchy basen wgłębienie do powietrznych akrobacji.

Legnicki skatepark to właściciwie nie zwykły skatepark (czyli płaski plac, na którym rozstawiono rampy i quaterpipy), ale jego nowocześniejsza odmiana: skateplaza, zaprojektowana specjalnie dla street skatingu czyli ulicznej jazdy na deskorolce, rolkach czy rowerach BMX. Skateplaza płynnie łączy ze sobą naturalne przeszkody, jakie występują na ulicy: murki, schody, poręcze, rurki, podjazdy. Dobrze wkomponowuje się też w otoczenie. Nie powoduje takiego architektonicznego zgrzytu jak zwykły skatepark.

Skateplaza w legnickim Parku Bielańskim jest dziewiątą w Polsce i pierwszą na Dolnym Śląsku. Składa się na nią kilkadziesiąt zróżnicowanych przeszkód (od wielkiego bowla po rozmaite rurki i poręcze) umieszczonych na dwóch poziomach. Obiekt został zaprojektowany tak, by mogli z niego korzystać również niepełnosprawni. Oświetlenie placu pozwoli temu miejscu tętnić życiem także po zmierzchu. Skatepark kosztował 870 tys. zł. Terminu otwarcia miasto jeszcze nie ustaliło, ale jest szansa, że jeszcze w te wakacje legnicka młodzież będzie miała gdzie poszaleć na rolkach.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2434 dni temu dnia 30/07/2013
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 30, 2013 @ 9:29 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

virus-4937553_1920

Raport epidemiologiczny dla terenu LGOM

Read More →