DPD new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Myślami z Pawłem Adamowiczem. Światełko dziś

Przez   /   14/01/2019  /   No Comments

O godzinie 18 legniczanie zbiorą się pod pomnikiem papieża Jana Pawła II, by zapalić światełko – znak troski o życie ranionego przez zamachowca Pawła Adamowicza, symbol solidarności z rodziną pana prezydenta i niezgody na publiczne szczerzenie nienawiści. Jak w całej Polsce ma to być spotkanie “no logo”, bez przemówień, wolne od hejtu, polityki i podziałów. Zachęcamy, by tego wieczoru być razem. 

“Ludzi dobrej woli jest więcej.” – piszą pomysłodawcy akcji “ŚWIATEŁKO myślami z Pawłem Adamowiczem” z województwa świętokrzyskiego. Zaproponowali, by dzisiaj w godz. 18-20 zapalić światełko dla Pawła Adamaowicza w tych miejscach, gdzie zwyczajowo płonie ono w niedziele Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Inicjatywę podchwycili mieszkańcy miast w całej Polsce. Także w Legnicy.

Wydarzenia z Gdańska wstrząsnęły wieloma ludźmi. Tuż po zamachu głos na Facebooku zabrał prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski:

Jestem zszokowany. To jedyne słowa, które przychodzą mi do głowy po tym, co wydarzyło się w Gdańsku. Właśnie wróciłem ze zbiórki WOŚP. Byłem z wolontariuszami…
Myślę, że nie ma dziś w Polsce samorządowca, który nie jest myślami z prezydentem Paweł Adamowicz i jego rodziną.
Paweł! Całym sercem jestem z Tobą! Bądź silnym! Nie daj się! Walcz o życie i zdrowie!
Orkiestra naszych serc gra dla Ciebie!

Więcej o akcji: https://www.facebook.com/events/518516885302671/

FOT. FACEBOOK.PL

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

kurka 019 drop

Bloger Matka Kurka wraca na ławę oskarżonych

Read More →