Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Myślał, że pijany przemknie polnymi drogami…

Przez   /   10/09/2020  /   No Comments

Policjanci ruchu drogowego lubińskiej komendy, patrolując gminę, w miejscowości Chróstnik, zatrzymali do kontroli drogowej 57 – letniego kierowcę samochodu osobowego marki Seat. Podczas kontroli drogowej od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile w jego organizmie. Policjanci ustalili również, że 57 – latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że wypił kilka piw za dużo i myślał, że pojedzie polnymi drogami do Lubina.

W miejscowości Chróstnik, uwagę policjantów ruchu drogowego przykuł pojazd który kierował się na drogi polne w kierunku Lubina. Kierowca samochodu marki Seat starał się przemknąć niezauważony polnymi drogami. Instynkt mundurowych nie zawiódł. 57- letni mieszkaniec Lubina znajdował się w stanie nietrzeźwości, wydmuchując blisko 2 promile alkoholu.
Kierujący tłumaczył się policjantom, że był u kolegi, dał się mu namówić na dwa piwa więcej i chciał wrócić polnymi drogami do Lubina nie zauważony. Mężczyzna w samochodzie posiadał jeszcze dwie zgrzewki piwa.
Lubinianin jak się też okazało nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami, więc koniec końców usłyszy dwa zarzuty. Jeden będzie dotyczył przestępstwa kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości a drugi o wykroczenie kierowania bez wymaganych do tego uprawnień. Za przedmiotowe przewinienia grozi kolejno kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz kara grzywny do 5000 zł.
Przypominamy, że przepis art. 178a Kodeksu Karnego dot. odpowiedzialności karnej za kierowanie pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości nie dotyczy tylko dróg publicznych ale ogólnie ruchu lądowego, wodnego i powietrznego.

asp. Krzysztof Pawlik/ KPP w Lubinie

FOT. POLICJA LUBIN

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 48 dni temu dnia 10/09/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 10, 2020 @ 1:22 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

123051426_3783807355015077_3388828012680914569_o

Paraliż legnickiego pogotowia. Wojewoda nie wie, co się stało

Read More →