schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

MTV Modulartelevision zagra później, wystawa przedłużona

Przez   /   19/11/2020  /   No Comments

Zaplanowany początkowo na 20 listopada w Galerii Ring performance w wykonaniu formacji MTV Modulartelevision odbędzie się w innym terminie i w innej formie (tylko online). Koncert w Galerii Ring, w scenerii wystawy Videosyntezy, miał zwieńczyć tegoroczny Festiwal Form Audiowizualnych Intermediale.

Niepewność co do terminu zniesienia obostrzeń, a także nieustanne zagrożenie spowodowało, że organizatorzy wraz z katowickimi wykonawcami ostatecznie zdecydowali o przeniesieniu koncertu do sieci. Streaming rozpocznie się 12 grudnia o godz. 19.00 na stronie Festiwalu (Intermediale.com) i profilu FB Galerii Sztuki.

MTV Modulartelevision to objazdowy program telewizyjny, w którym Piotr Ceglarek, Jan Dybała i Piotr Wojtczak aka AARPS łączą swoje zamiłowania do syntezy dźwięku i obrazu. Sesja MTV skupia w sobie cechy improwizowanego koncertu i instalacji audiowizualnej, w której bazujące na sprzężeniach zwrotnych systemy przetwarzania z pomocą wykonawców dążą do zakrzywienia lokalnej czasoprzestrzeni – opowiadają organizatorzy wydarzenia.

Wcześniej performance w sieci wykona także grupa Radio Internazionale – już 5 grudnia o 19:00. Krzysztof Pawlik, Tomasz Baran i Grażyna Kaczmarek współpracę w tej formacji podjęli w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych w Legnicy. Jak wyjaśniają: “Radio Internazionale nawiązuje do kolażowej techniki cut-up, zarówno w warstwie dźwiękowej jak i wizualnej, z istotną rolą tekstu, który strukturalizuje całość. Układ dźwięków budowany jest tu na odnalezionych i pochodzących z różnych czasów akustycznych artefaktach. Cyniczna wideo poezja, będącą pastiszem samej siebie, gdzie rym i rytm, powtórzenie i przypadek, tworzą nowy kontekst dla ujętego w cudzysłów rozpadu sensu”.

To nie koniec audiowizualnych wydarzeń online. Do końca miesiąca w odbywają się niedzielne streamingi prac z wystawy Videosyntezy. Można je oglądać na stronie Intermediale oraz na Facebooku Galerii Sztuki. Przed nami jeszcze dwie prezentacje: 22 listopada zobaczymy prace Amerykanów – Kita Younga, Neila Ebbflo i Christophera Konopki, a 29 listopada Pascala Hectora z Niemiec, kolejnego Amerykanina Billa Wiatroskiego, a także legniczanina – Krzysztofa Pawlika. Obie transmisje rozpoczną się o godz. 21:00.
Jest też dobra wiadomość dla wszystkich, którzy nie zdążyli obejrzeć multimedialnych prac w Galerii Ring, lub chcą do niej wrócić – wystawa została przedłużona do 15 grudnia.

Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy

FOT. GALERIA SZTUKI W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 214 dni temu dnia 19/11/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 19, 2020 @ 12:42 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

goniec plakat

Mały Goniec na żywo! Teatr Modrzejewskiej zaprasza

Read More →