Akademia
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Można dostać dotację miasta na remont w zabytku

Przez   /   20/01/2020  /   No Comments

Do 31 stycznia Urząd Miasta prowadzi nabór wniosków o udzielenie dotacji do prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy obiektach zabytkowych w Legnicy. Chodzi o obiekty wpisane do rejestru zabytków lub do ewidencji gminnej. Wnioski należy składać w kancelarii urzędu.

O dotację mogą ubiegać się osoby fizyczne albo inne jednostki organizacyjne, posiadające tytuł prawny do zabytku. Jej wysokość wynosi do 80 proc. nakładów koniecznych na zrealizowanie prac. Dofinansowanie przyznaje Rada Miejska na wniosek prezydenta Legnicy.
Zasady udzielania dotacji oraz informacje o niezbędnych dokumentach, które należy dołączyć do wniosku, zawiera uchwała Rady Miejskiej z 24 września 2018, dostępna w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Legnicy w zakładce miejski konserwator zabytków.
Informacje można również otrzymać w biurze miejskiego konserwatora zabytków – Urząd Miasta Legnicy, pl. Słowiański 8, pok. nr 328 (III piętro), tel. 76 72 12 351 lub w kancelarii UM, pl. Słowiański 8, pok. nr 5.
Przypomnijmy, że w ubiegłym roku miasto przeznaczyło na dotacje dla legnickich zabytków 200 tys. zł. Otrzymały je parafie św. Jacka i św. Trójcy na remonty dachów w tych kościołach, parafia św. Jana Chrzciciela na konserwację i restaurację malowideł ściennych w Mauzoleum Piastów oraz wspólnota mieszkaniowa zarządzająca secesyjną kamienicą „Villa Martha” przy ul. Sejmowej. W 2019 roku zakończono, dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta, renowację frontowej ściany siedziby Cechu Rzemiosł Różnych w Rynku.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

KD_SA109

Koleje Dolnośląskie modernizują swoje Kolzamy

Read More →