Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Montaż przepompowni wód deszczowych

Przez   /   01/12/2014  /   No Comments

W okolicach przebudowywanego skrzyżowania ul. Jaworzyńskiej i Grabskiego rozpoczął się montaż przepompowni wód deszczowych. To bardzo poważne i skomplikowane przedsięwzięcie inżynieryjne. Ważące wiele ton kręgi betonowe osadzone zostaną w wielkim wykopie na głębokości 8 metrów.

Dzisiaj(1 grudnia) samochody ciężarowe przywiozły na teren budowy przepompowni kręgi betonowe o średnicy 5 metrów. Zostaną one usadowione przy pomocy dźwigu o dużej nośności w wykopie. Najcięższy z tych elementów waży 15 ton. Przepompownia będzie odprowadzała deszczówkę z ulic Jaworzyńskiej i Grabskiego do Kaczawy.

Budowa przepompowni jest jednym z istotnych elementów przebudowy ul. Jaworzyńskiej. Pokazuje też, jak w wielu przypadkach, są to bardzo skomplikowane zadania. Podczas prac na ul. Jaworzyńskiej zbudowanych zostanie3 kmdrogi,5,5 kmchodników i3,3 kmścieżek rowerowych. Pod ziemią zaś ułożonych będzie ponad 45 km różnych rur i 19 km kabli.

źródło: UM Legnica

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1906 dni temu dnia 01/12/2014
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 1, 2014 @ 4:36 pm
  • W dziale: gospodarka i finanse

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

kghm

Złoża miedzi w Lubuskiem wymykają się KGHM?

Read More →