Kraina
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Moje trzy grosze. Prokurator w składzie porcelany

Przez   /   22/05/2023  /   22 Comments

Prokuratura nie chce grzebać w legnickim szpitalu wokół męża Elżbiety Witek. To zrozumiałe. Zaskakujący jest za to brak finezji w zamiataniu tej afery pod dywan.

 

7 kwietnia Prokurator Okręgowy w Legnicy wydał postanowienie o odmowie wszczęcia postepowania w sprawie nadużycia uprawnień przez pracowników szpitala, którzy stoją za długoletnią hospitalizacją Stanisława Witka – męża marszałek Sejmu – na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Sprawa nie jest błaha, bo dotyczy nie tylko drugiej figury w państwie i splotu zależności mogących mieć charakter korupcyjny, ale też śmierci co najmniej jednej konkretnej osoby wymienionej w zawiadomieniu o przestępstwie. Po medialnej burzy, jaka rozpętała się wraz z pierwszą publikacją Radia Zet, prokurator Sebastian Kluczyński powinien mieć świadomość, że opinia publiczna będzie uważnie patrzyć mu na ręce.

Mimo tego 7 kwietnia oszukuje dzwoniących do prokuratury dziennikarzy, udając, że wciąż trwają czynności sprawdzające i zatajając fakt, że postanowienie o odmowie wszczęcia postepowania albo już zostało podpisane, albo leży na jego biurku gotowe do podpisania. Przez następne 10 dni nie puszcza na ten temat pary z ust, dopóki media same nie wytropią prawdy.  Wychodzi wówczas na jaw kolejne kłamstwo: że przed podjęciem decyzji o odmowie postępowania legnicka prokuratura zrobiła cokolwiek poza przesłuchaniem osoby zawiadamiającej. Na pewno nie analizowano szpitalnej dokumentacji, a tylko taka czynność pozwoliłaby na tym etapie rzetelnie ocenić, czy hospitalizacja Stanisława Witka w jakiś sposób odbiega od obowiązujących procedur medycznych. Kropką nad i jest odmowa przyznania córce zmarłej kobiety statusu osoby pokrzywdzonej w celu uniemożliwienia jej wniesienia zażalenia na postanowienie prokuratora.

Zobaczymy, co na ten temat stwierdzi sąd, ale działania Prokuratura Okręgowego w Legnicy muszą być askuteczne, przynajmniej w wymiarze medialnym. Nie pomagają PiS-owi wyciszyć szumu wokół marszałek Elżbiety Witek i zamknąć przykrego dla niej tematu. Tylko prowokują dziennikarzy niezależnych mediów do drążenia sprawy i poszukiwania prawdy na własną rękę.

Piotr Kanikowski 

 

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 279 dni temu dnia 22/05/2023
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Maj 22, 2023 @ 12:05 pm
 • W dziale: wiadomości

22 komentarze

 1. Anonim pisze:

  mieciu….. nie wiem.

 2. do lustrator pisze:

  A co to ma wspólnego ze sprawą męza pani Witek i działaniami prokuratury Aniu,Lustratorku,Anonimku.

 3. Anonim pisze:

  tak, mieciu z legnicy powtorzył slowa p..osła z cwiczen z ostrowca powtorzone w Polskim radiu i TVP bedace reklama tego czego reklamowac nie da sie. A to podsumowanie PIE (Polski Instytut Ekonomiczny nie cytowany w polskim radiu i tvp)z 20 maja 2021 roku za ubiegle lata>>>>Powyższe dane pokazują, że pod względem
  wydatków na ochronę zdrowia Polska znajduje się na peryferiach Unii Europejskiej. Nie tylko okupujemy ostatnie pozycje pod względem
  wydatków per capita i udziału wydatków w PKB,
  ale też przeznaczamy na zdrowie mniej niż wynikałoby z naszej zamożności. Co więcej, od
  dekady wzrostu gospodarczego nie przekuwamy w zwiększone inwestycje w tej dziedzinie.
  Wszyscy doskonale wiemy, że Polski system
  ochrony zdrowia ma wiele mankamentów:
  brakuje kadr, kolejki są długie. a nowoczesne terapie często niedostępne. Próbujemy na te problemy odpowiadać kolejnymi
  reformami, często odwracając o 180 stopni .etc etc etc

 4. Anonim pisze:

  ooootototo.Tutaj mamy goscia z telewizyji polskiej, bezpartyjny a jakze.Ale sami sobie sprawdzcie jego kocopoly to sie posmiejecie …troche, zeby potem zawyc z bulu.

 5. legniczanin pisze:

  Budżet NFZ od 2015 roku wzrósł ponad dwukrotnie!

  Oczekiwanie na procedury jest znacząco krótsze a w przypadku kardiologii dostęp natychmiastowy wobec 18 miesięcy oczekiwania na wizytę w 2015roku.

  O kolejkach gadają wyłącznie ci, którym dupy nie chce się ruszyć poza miejsce swojego zamieszkania…. Oczekiwanie na zabieg ortopedyczny to 3 miesiące o ile chce się pojechać do placówki oddalonej od Legnicy zaledwie o 100 km! Neurologia i neurochirurgia we Wrocku na światowym poziomie – dwa szpitale wyposażone w roboty operacyjne!

 6. Anonim pisze:

  a to mieciu na poziomie twojej inteligencyji i ministra..Zrozumiesz. nawet to dlaczego niektorzy nie dostaja sie na OIOM.>>>>Podczas spotkania z prezydium zespołu trójstronnego minister zdrowia Adam Niedzielski obiecał dodatkowe 14 mld zł dla szpitali, głównie powiatowych. W rzeczywistości w tym roku mają dostać tylko połowę z tej kwoty. Budżet NFZ zostanie wyczyszczony do zera.Eksperci są zgodni: jeśli już w połowie roku NFZ czyści swój budżet do zera, później będzie musiał zaciskać pasa. Nie będzie na przykład pieniędzy na drogie leki dla chorych, najczęściej na raka, i inne technologie innowacyjne, ale zazwyczaj bardzo kosztowne. I to prawdopodobnie nie tylko w tym, ale także w przyszłym roku. Nie wiadomo, na jakie cele rząd zużyje 13 mld, które wziął z budżetu NFZ. Ale skoro je wziął, to zapewne nie po to, by przywrócić mu zabrane dotacje. W zdrowiu też działa według zasady „po nas choćby potop”.

 7. Anonim pisze:

  rozwin temat, blysnji swoja a i tak skonczy sie klapom sracza..Mieciu.

 8. do lustrator pisze:

  o i takie wpisy pokazują twje IQ.A raczej jego brak

 9. Anonim pisze:

  mieciu wystarczajacy zeby spuscic klape za toba…. sracza.

 10. do lustrator pisze:

  a twój poziom inteligencji jaki jest.

 11. Anonim pisze:

  odnosi sie to rowniez do sedziow i prokuratorow .Jak widzimy sa tacy co nie ida po kursie P…osła.

 12. Anonim pisze:

  no widzisz mieciu sam sobie odpowiedziales.Kwestia poziomu i inteligencyji.

 13. do lustrator pisze:

  lustatorku,aniu,anonimku a co zrobił by pan tusk w takiej sytuacji.Hmmmm pewnie nie wykorzystywał by pozycji nie on.

 14. Anonim pisze:

  Działania prokuratora lub ich brak opisuje redaktor Czytelniku.I czy to jest PiS czy PO co za róznica.>>>>doprawdy??Nie bedzie zadnej roznicy nawet jak to bedzie zona Tuska?????

 15. Anonim pisze:

  A tak na marginesie, to czy w przypadku męża posłanki ma dojść do eutanazji poprzez odłączenie od aparatury? Zapewne znajdzie się lekarz, który jest gotów to uczynić jak są ginekolodzy, którzy dokonują późnych aborcji z przyczyn komercyjnych ( nie mylić z przypadkami dopuszczalnymi medycznie i prawnie). Tylko co o tym sądzić?>>>a tu nasz miecio z legnicy powtarza to samo.Nie nie trzeba NICZEGO odlaczac mieciu zeby wywiezsc,przeniesc pacjenta.Corka zmarlej nie musi szukac ojomow po swiecie a zareagowała wnioskiem dopiero jak do niej dotarlo co sie dzieje w szpitalu w ktorym powinna lezec jej matka mieciu od komornikow.

 16. Anonim pisze:

  nikogo panie czytelnik nie trzeba wyrzucac .Normalnie sie przewozi karetka, samolotem ,deskorolka etc.Z cala aparatura, lekarstwami a nawet mama jak trzeba.I nie powoduje to smierci natychmiastowej mieciu wbrew temu co pisze ci zaprzyjazniona prasa.

 17. do lustrator pisze:

  Działania prokuratora lub ich brak opisuje redaktor Czytelniku.I czy to jest PiS czy PO co za róznica.

 18. antykomornik pisze:

  Do Czytelnika:

  Szanowny Panie,
  Jest Pan w błędzie sądząc, iż media powinny ograniczać się wyłącznie do roli informacyjnej. Od prawie 100 lat rolą mediów jest kształtowanie przekazu w taki sposób aby wywołać u coraz bardziej rozleniwionego intelektualnie społeczeństwa poczucie, iż opinia mediów jest opinią odbiorców, by naród stał się jak lawa (bezmyślna)…

  Ten portal niczym nie odbiega od powszechnych standardów i jeżeli się Panu nie podoba publikowana treść może Pan zmienić dostawcę informacji.

  Odnosząc się do treści artykułu, to działanie prokuratury również nie odbiega od przyjętych standardów. Redaktor miał możliwość uczestnictwa w pierwszej rozprawie w sprawie legnickiego komornika oskarżonego o malwersację kwoty 1 800 000 zł i nie jest to kwota ostateczna, bo po emisji programu Anity Gargas do prokuratury zgłaszają się kolejni poszkodowani, którym na razie odmawia się wszczęcia śledztwa, bo prowadzący sprawę prokurator wadliwie skonstruowanym aktem oskarżenia zamknął liczbę pokrzywdzonych. Na tej rozprawie również pozbawiono możliwości uczestnictwa w procesie osoby, która podnosiła wadliwość aktu oskarżenia wnosząc o jego zwrot do prokuratury celem uzupełnienia o kolejnych pokrzywdzonych i kolejnego sprawcę w osobie męża sędzi legnickiego sądu, który również defraudował pieniądze należne wierzycielom.
  Nikt jakoś wówczas nie protestował!

  A tak na marginesie, to czy w przypadku męża posłanki ma dojść do eutanazji poprzez odłączenie od aparatury? Zapewne znajdzie się lekarz, który jest gotów to uczynić jak są ginekolodzy, którzy dokonują późnych aborcji z przyczyn komercyjnych ( nie mylić z przypadkami dopuszczalnymi medycznie i prawnie). Tylko co o tym sądzić?

  Procedury medyczne wskazują jednoznacznie, iż zgłasza się potrzebę hospitalizacji na OIOM i wówczas koordynator wskaże dostępne łóżko. Chora oczekiwała tydzień na przyjęcie w legnickim szpitalu w sytuacji gdy w tym czasie we Wrocławiu były wolne łóźka na OIOM? Dlaczego chora nie trafiła do Wrocławia? Może dlatego, że jaworski szpital to prywatna placówka, która musiałaby zapłacić za transport ….Sugeruję, aby Redakcja gruntownie przeanalizowała ten przypadek

 19. czytelnik pisze:

  Jestem zwykłym czytelnikiem bez tytułów i stanowisk ale to co Pan opisuje w tym artykule to jest niepotrzebne bo jak mozna twierdzic ,że chory człowiek blokuje miejsce drugiemu choremu ,co uważa Pan że mieli wyrzucić ciężko chorego dla innego ciężko chorego.Szczujecie tylko ludzi na siebie i po co to ciągle opisywać i szkalować osoby Bogu ducha winne.Moim zdaniem dziennikarz może podać informacje ale nie osądzać kogoś bo nie ma uprawnień sędziego,myślę że gdyby tam leżał pacjent z PO to by Pan chwalił a że to niby z PIS to szczękać trzeba a to tylko chory człowiek .Miałem Pana za lepszego dziennikarza ale po takim politycznym artykule stracił Pan dużo.

 20. Anka pisze:

  Naprawdę Redaktor myśli, że te decyzje zapadły w Legnicy?

 21. Adam Nowak pisze:

  Panie Redaktorze w tym kraju nie opłaca się być obywatelem a już tym bardziej uczciwym. Urzędnicy, prokuratura, sądy powinny służyć społeczenstwu.Nie można wyjść przed szereg. System potrafi zmielić każdego. Dopóki chroni prokuratorów, sędziów immunitet są nietykalni.Wiem co zrobił układ urzędniczy, prokuratorski oraz sądowniczy ze mną.Pozdrawiam i trzymam kciuki za Pana.Oby nigdy nikt nie złamał Panu pióra i kręgosłupa.

 22. Anonim pisze:

  bledem jest zalozenie ze prokurator mysli.Owszem mysli ale czeka na decyzje.A ten od decyzji teraz mysli co z tym fantem zrobic.Bo byla nadzieja ze ten epizodzik zniknie gdyby ci dziennikarze co mowia ze niezalezni nie byli tacy upierdliwi.Jeszcze troche i nie bedzie takich dziennikarzy co mowia ze sa niezalezni.O tym obecnie mysli glowa P ..osła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Kolaże1-1024x708

Moje trzy grosze. Kurs na górę lodową

Read More →