basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Moje trzy grosze. Lajk czyli co kto lubi

Przez   /   22/01/2020  /   2 Comments

Od kilku dni radny powiatu złotoryjskiego Lech Olszanicki odreagowuje na Facebooku cios, jakim była decyzja władz Prawa i Sprawiedliwości o zawieszeniu go w prawach członka partii w związku z medialnym skandalem wokół jego oświadczenia majątkowego. Jak refren w tych wpisach pośród obelg powtarzają się  dwa nazwiska – moje i przewodniczącego rady powiatu Łukasza Horodyskiego, z zawodu (uwaga, ważne!) policjanta. To nas dwóch Lech Olszanicki wini za swą niedolę.

Mojej wrednej uwadze nie umknęło. że pod facebookowym wpisem Lecha Olszanickiego z 21 stycznia “przybił lajka” szef złotoryjskich struktur Prawa i Sprawiedliwości i niedawny kandydat tej partii na posła Jacek Karwan. Odebrałem to jako akceptację przedstawiciela partyjnych władz dla tego, co radny publicznie głosi.  Streszczę polubiony przez Jacka Karwana wywód Lecha Olszanickiego. Jestem „pismakiem” i – razem z Łukaszem Horodyskim „szczujnią”, która „szczuje” na niego „przy każdej okazji, lub też bez okazji”, bo łączy nas „patologiczna nienawiść do PiS, oraz obecnego rządu”, którego „niejako uosobieniem”tu w powiecie” jest nie kto inny jak akurat Lech Olszanicki. Dalej jest też ciekawie. Pan radny sugeruje, że w policji nie można mieć poglądów innych niż propisowskie, w związku z tym policjant Łukasz Horodyski „który zajmuje się polityką, demonstruje publicznie na fb, podczas sesji, swoją wrogość do rządu, rządu który go karmi, powinien ponieść konsekwencje”.

Mniejsza o mnie, bo jako dziennikarz stale jestem narażony na różnego rodzaju obelgi – to konsekwencja profesji, jaką się zajmuję (skoro roszczę sobie prawo do oceniania innych, to w naturalny sposób muszę się godzić, że inni będą oceniać moją pracę; nie ma się o co obrażać). Oburzają mnie dwie rzeczy. Jedna to język nienawiści, jakim bez skrupułów posługuje się publicznie „niejako uosobienie” rządu Prawa i Sprawiedliwości „tu w powiecie”. Drugie to głos – autoryzowany lajkiem funkcjonariusza rządzącej partii – że dla policjantów mających odmienne poglądy polityczne nie ma miejsca w tej służbie, a za “wrogość do rządu“, który ich karmi, policjanci powinni “ponosić konsekwencje“.

Chyba pamiętam taki ustrój z dzieciństwa…

Piotr Kanikowski

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 66 dni temu dnia 22/01/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 22, 2020 @ 12:35 pm
  • W dziale: wiadomości

2 komentarze

  1. lajk pisze:

    Panie redaktorze pięknie Pan do dostrzegł

  2. z miasta pisze:

    myślałam, że tylko mnie to zniesmaczyło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

virus-4937553_1920

Raport epidemiologiczny dla terenu LGOM

Read More →