schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Młody legniczanin zmarł na świńską grypę

Przez   /   05/02/2016  /   No Comments

28-letni mieszkaniec Legnicy zarażony wirusem świńskiej grypy (AH1N1) zmarł w szpitalu przy ul. Borowskiej we Wrocławiu. Mężczyzna był wcześniej leczony w szpitalach w Złotoryi i Zgorzelcu. Ze względów sanitarnych spowodowanych wzrostem zachorowań na grypę  od 1 lutego Zespół Opieki Zdrowotnej w Złotoryi wstrzymał możliwość odwiedzania pacjentów na oddziałach.

Mężczyzna zachorował ok. 2 tygodnie temu. Początkowo objawy nie wskazywały na obecność wirusa AH1N1, więc pacjent nie od razu został hospitalizowany. Leżał w domu, zażywał przepisane leki. Gdy dodatkowo pojawiły się duszności, zgłosił się do szpitala w Złotoryi. Stąd przetransportowano go najpierw do Zgorzelca, a potem  gdy niewydolność oddechowa się powiększała na ul. Borowską do Wrocławia. Trafił do izolatki. Stan legniczanina był już wówczas tak ciężki, że mimo wysiłków lekarzy nie udało się go uratować.

Szpital w Złotoryi został do odwołania zamknięty dla odwiedzających. W wyjątkowych przypadkach zgodę na wejście na oddział może wydać kierownik oddziału, ordynator lub lekarz dyżurny.

W Polsce wirus AH1N1 zabił już w tym roku co najmniej 10 osób.

FOT. PIXABAY.COM

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 3085 dni temu dnia 05/02/2016
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 10, 2016 @ 10:30 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

vampire-5530776_1280

Amant z Ameryki rozpłynął się we mgle z 25 tys. zł

Read More →