Minister nagrodził legnickich sportowców za sukcesy

Przez   /   05/12/2018  /   No Comments

Pięcioro reprezentantów Legnickiego Klubu Taekwon-do zostało wyróżnionych przez Ministra Sportu i Turystki Witolda Bańkę za sukcesy na arenie międzynarodowej. Dyplomy i nagrody otrzymali szkoleniowcy: Marzanna Stawarz i Łukasz Stawarz oraz zawodnicy: Magdalena Kisiel, Wioletta Hanisch i Maciej Żuk.
Warto przypomnieć, że zawodnicy LKT Legnica w 2018 roku wywalczyli łącznie 26 medali w trzech najważniejszych międzynarodowych imprezach, w tym aż 8 podczas kwietniowych Mistrzostw Europy w Mariborze. W Słowenii życiowy sukces osiągnął Maciej Żuk, który z tytułem Mistrza Europy wagi średniej wybrany został najlepszym zawodnikiem mistrzostw. Pozostałe 18 krążków to dorobek z pucharów Świata i Europy.
Nagrody i dyplomy to nie jedyne wyróżnienia dla zawodników z Legnicy. Roczne stypendia finansowane z Ministerstwa Sportu i Turystyki otrzymali dodatkowo Magdalena Kisiel i Maciej Żuk. Wraz z Wiolettą Hanisch są oni również stypendystami prezydenta Legnicy.
Wszystkie tegoroczne starty i sukcesy zawodników Legnickiego Klubu Taekwon-do były możliwe dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta Legnicy i Fundacji KGHM Polska Miedź.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

• Publikowany: 1971 dni temu dnia 05/12/2018
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 5, 2018 @ 1:01 pm