Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Miniaturowe modele starych aut w Muzeum Miedzi

Przez   /   29/03/2016  /   No Comments

Muzeum Miedzi w Legnicy zaprasza na wystawę modeli pojazdów ze zbiorów Muzeum Narodowego w Kielcach. Wystawa „Czar starych aut” stanowi wyjątkową okazję by zobaczyć w jednym miejscu około 400 miniatur samochodów z wytwórni modelarskich z całego świata. Jest to część jednej z największych w Polsce kolekcji, którą stworzył Sławoj Gwiazdowski. 

Zbiór liczy ponad 3,5 tysiąca modeli odwzorowanych w różnej skali. Ekspozycja stanowi fascynującą lekcję historii rozwoju motoryzacji, począwszy od pierwszych, rękodzielniczych egzemplarzy, aż po wozy produkowane seryjnie. Na wystawie znalazły się zarówno modele samochodów do przewozu towarów oraz ludzi, tych zwykłych jak i najbardziej zamożnych.

Ponadto w legnickim Muzeum będzie można ujrzeć wiele kultowych modeli służących niedzielnym wyjazdom rodzinnym jak i szaleństwom na torach wyścigowych.

Wystawę można oglądać w okresie marzec-maj 2016.

Źródlo: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. MUZEUM MIEDZI W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1430 dni temu dnia 29/03/2016
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 29, 2016 @ 2:25 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Twój Vincent 2

Legnica. “”Nasz Vincent” w holu Starego Ratusza

Read More →