wakacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Miejski monitoring pomógł policji dopaść bandytów

Przez   /   29/07/2014  /   No Comments

Nowy monitoring, na który Legnica wydała 4,3 tys. zł, sprawdza się. To dzięki niemu policjanci mogli śledzić drogę ucieczki młodych przestępców, którzy w poniedziałek wieczorem napadli, pobili i okradli 64-letniego emeryta. Cała trójka została zatrzymana.

 

Mężczyzna został zaatakowany  na jednym z legnickich osiedli mieszkaniowych. Od ciosu pięścią w twarz stracił dwa zęby. Gdy nie mógł się bronić,  skradziono mu saszetkę z portfelem, w którym były drobne pieniądze, dowód osobisty i legitymacja emeryta i rencisty oraz klucze od mieszkania.

Uciekających z miejsca napadu bandziorów zauważył na monitorach monitoringu miejskiego policjant pełniący dyżur.

- Kierował kamery za uciekającymi sprawcami, jednocześnie informując o drodze ucieczki patrole zmotoryzowane. Sprawców zatrzymano. Są to legniczanie w wieku 19, 17 i 16 lat – informuje Sławomir Masojć, oficer prasowy legnickiej Policji.

Skradzioną saszetkę wraz z zawartością udało się odzyskać. Zatrzymanym dorosłym grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat. Sprawa nieletniego przekazana zostanie do sądu dla nieletnich.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2248 dni temu dnia 29/07/2014
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 29, 2014 @ 11:55 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

pobrany-plik

Moje trzy grosze. Amba*

Read More →