Kraina
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Miedziowe Pszczoły. Pierwsze miodobranie w KGHM

Przez   /   20/06/2024  /   No Comments

KGHM wspomaga środowisko naturalne na różne sposoby – obok proekologicznych inwestycji prowadzi również projekt „Miedziowe Pszczoły”. W ramach programu przy oddziałach spółki stanęły pasieki, z których właśnie udało się „wykręcić miód”. Podczas pierwszego miodobrania w KGHM udało się napełnić kilkaset słoików z uli umiejscowionych w ZG Lubin, Zakładzie Hydrotechnicznym, Hucie Miedzi Cedynia i Hucie Miedzi Legnica oraz ZG Rudna.

Wydarzenie to było nie tylko okazją do „wykręcania miodu” z pasiek zlokalizowanych w oddziałach spółki, ale także do edukacji i zrozumienia roli pszczół w ekosystemie oraz promowania działań proekologicznych w ramach programu KGHM “Miedziowe Pszczoły”.

Podczas miodobrania m.in. pracownicy KGHM i przedstawiciele lokalnych mediów mieli okazję zobaczyć pszczoły „na żywo” w specjalnym szklanym ulu, a także spróbować różnych rodzajów miodu i poznać ich zdrowotne właściwości. Wydarzenie obejmowało również prezentacje na temat historii pszczelarstwa, życia pszczół w różnych porach roku oraz roślin miododajnych.

Program “Miedziowe Pszczoły” to inicjatywa mająca na celu ochronę pszczół i wspieranie ekosystemu. Od dwóch lat przy szybie Zakładów Górniczych Lubin w Rynarcicach stoją ule, w których zamieszkują tysiące pszczół. Rok temu pasieki pojawiły się w Zakładzie Hydrotechnicznym, Hucie Miedzi Cedynia, Hucie Miedzi Legnica i ZG Rudna. Działania te są częścią strategii KGHM w zakresie odpowiedzialności społecznej i ekologicznej.

Przy oddziałach KGHM ustawionych jest w sumie 15 uli, czyli 15 rodzin pszczelich z jednej rasy „Krainka”. Owady z tej rasy bardzo szybko adaptują się w nowym miejscu, są odporne i mogą być z powodzeniem hodowane w środowiskach miejskich. Z jednego ula, w tym roku udało się uzyskać ok. 3 kg. miodu.

KGHM kontynuuje swoje działania proekologiczne, czego dowodem są liczne projekty takie jak nasadzenia drzew, ochrona sokołów wędrownych oraz dążenie do neutralności klimatycznej. Dbałość o ekologię to jeden ze strategicznych kierunków rozwoju miedziowej spółki. Działania proekologiczne są wpisane w takich dokumentach KGHM jak: Polityka Środowiskowa, Polityka Klimatyczna i Polityka Praw Człowieka.

źródło: KGHM Polska Miedź S.A.

FOT. KGHM POLSKA MIEDŹ S.A.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 33 dni temu dnia 20/06/2024
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 20, 2024 @ 5:44 pm
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

51c2c7ca-fda8-4283-a6a9-db74c0e6a810

Zajrzyj do legnickiego zamku, zbadaj się na osteoporozę

Read More →