AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Maturzyści rozpoczęli egzamin dojrzałości

Przez   /   04/05/2023  /   No Comments

Trzymamy kciuki za maturzystów! Bo dziś (4 maja) egzaminem z języka polskiego w szkołach średnich rozpoczęły się matury, które potrwają do 23 maja.  W tym roku w Legnicy szkoły średnie ukończyło 1124 absolwentów szkół publicznych i niepublicznych.

Maturzyści obowiązkowo muszą przystąpić do trzech egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym – z języka polskiego (czwartek, 4 maja), języka obcego (piątek, 5 maja) i matematyki (poniedziałek, 8 maja). W tym roku powrócono do obowiązkowych  egzaminów ustnych z języka polskiego i języka obcego.

Na kolejne 2 tygodnie, czyli od 9 do 23 maja Centralna Komisja Egzaminacyjna zaplanowała  egzaminy pisemne z wybranych przez uczniów przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym. Maturzysta musi przystąpić do co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego spośród sześciu możliwych. Jednak ci maturzyści, którzy planują kontynuować naukę na uczelniach przystępują do kilku przedmiotów dodatkowych. Ich wybór podyktowany jest wymogami rekrutacyjnymi określonymi na danym kierunku studiów.

Uczniowie, którzy z uzasadnionych przyczyn nie wezmą udziału w egzaminach majowych, będą mogli przystąpić do matury w terminie dodatkowym od 5 do 19 czerwca 2023 r. Na wyniki egzaminów oraz świadectwa maturalne maturzyści będą musieli poczekać do 7 lipca.

Dla absolwentów, którym nie powiedzie się na jednym z egzaminów, egzamin poprawkowy zaplanowano na poniedziałek 21 sierpnia (część ustna z języka polskiego i języka obcego) oraz wtorek 22 sierpnia br. (część pisemna). Wyniki egzaminów poprawkowych zostaną ogłoszone 8 września 2023 r.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy
FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Deszcz nie popsuł święta mieszkańcom Złotoryi

Read More →