Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Mateusz ma 8 lat i myśli o śmierci – dlaczego!

Przez   /   01/04/2014  /   No Comments

Mateusz ma dopiero 8 lat, a powiedział „babciu chcę umrzeć wcześniej od Ciebie, jak umrzesz zostanę całkiem sam, nikt nie będzie potrafił się mną zaopiekować”. Chłopiec cierpi na wrzodziejące zapalenie jelita grubego: Choroba ta jest nieuleczalna jednak podając regularnie leki i stosując odpowiednią dietę można znacznie łagodzić jej przebieg. Problem polega na tym, że w rodzinie występuje poważny problem alkoholowy pije mama i ojciec, a Mateuszem i czwórką jego rodzeństwa zajmuje się 82 letnia Babcia.

Chłopiec co pewien czas powinien przechodzić badania i terapię we Wrocławskiej klinice, jednak nie ma pieniędzy na dojazd, a poza tym nikt go tam nie zawiezie. Rodzice piją, a babcia jest w podeszłym wieku i schorowana sama ledwie się porusza.

Lekarze biją na alarm, jeśli sytuacja się nie poprawi Mateuszowi grozi operacja i usunięcia części jelita grubego. Dlatego tym drastycznym przypadkiem zainteresowała się Fundacja „Na ratunek dzieciom z Dolnego Śląska”.

Mateuszowi fundacja pomaga finansując zakup leków, pieniądze przelewane są bezpośrednio do apteki, a babcia odbiera lekarstwa w ten sposób nie ma niebezpieczeństwa, że zostaną przeznaczone na inny cel np. alkohol. Dzięki rozmowie psychologa z rodzicami chłopca udało się namówić ojca aby pojechał z nim do kliniki we Wrocławiu, koszty podróży pokryła fundacja. Jednak, aby Mateusza opuściły przygnębiające myśli musimy objąć jego i całą rodzinę kompleksową opieką. Potrzeby Mateusza i jego rodzeństwa są olbrzymie, dzieci nie mają wszystkich przyborów szkolnych, a także odpowiednich ubrań. Z uwagi na sytuację rodzinno – zdrowotną chłopiec ma duże zaległości w szkole, dlatego chcemy zapewnić mu indywidualną pomoc w nauce, pomoc psychologiczną, a także wysłać na specjalny turnus rehabilitacyjny dla dzieci z tą chorobą jego koszt to 2700 zł. – mówi Krzysztof Dereń – prezes fundacji.

- Ponadto namówiliśmy rodziców na spotkanie z psychologiem/terapeutą i będziemy motywować ich do podjęcia leczenia choroby alkoholowej – dodaje.

Pomoc w takich przypadkach jak Mateusza jest kosztowna. Większość środków dzięki, którym można to wszystko finansować pochodzi z 1% podatku.

Dlatego prosimy czytelników o wsparcie w postaci 1% wystarczy wpisać w PIT nr KRS 0000305648

PIT można też wypełnić na stronie Fundacji: www.naratunekdzieciom.pl

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2368 dni temu dnia 01/04/2014
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 1, 2014 @ 11:21 am
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

118932133_653321915564767_2281575268573200308_n

Legnicka “Faustynka” poleca swe zajęcia, wystawy, galę

Read More →