Starostwo1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Marszałkowskie instytucje kultury zaczynają protest

Przez   /   27/02/2019  /   2 Comments

Pracownicy instytucji kultury podległych marszałkowi Dolnego Śląska domagają się podwyżek płac. Niezadowoleni z przebiegu negocjacji związkowcy z Solidarności zapowiadają na czwartek początek akcji protestacyjnej. Na razie ograniczą się do wywieszenia flag, ale jeśli to nie pomoże, protest może przybierać coraz radykalniejsze formy.

Międzyregionalna Sekcja Kultury NSZZ Solidarność Dolny Śląsk informuje, że we poniedziałek w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego odbyły się negocjacje w sprawie podwyżek. Zapadła decyzja, że wobec “braku godnych podwyżek dla pracowników instytucji kultury” 28 lutego rozpocznie się protest.  Został powołany został sztab do przeprowadzenia akcji protestacyjnej.

Marszałkowi Dolnego Śląska podlega 17 instytucji kultury. Jedna mieści się w Legnicy – to Teatr Modrzejewskiej. Jutro związkowcy wywieszą na nim flagi na znak protestu. Zastrzegają sobie możliwość podjęcia kolejnych działań, zgodnie z Ustawą o związkach zawodowych. Apelują do radnych Sejmiku Dolnego Śląska o działania, które spowodują podwyżki i poprawę sytuacji pracowników dolnośląskich instytucji kultury.

FOT. KAROL BUDREWICZ (zdjęcie ze spektaklu Teatru Modrzejewskiej “III Furie”)

 

 

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 1442 dni temu dnia 27/02/2019
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Luty 27, 2019 @ 6:16 pm
 • W dziale: wiadomości

2 komentarze

 1. Brutalnie powiem pisze:

  Bezrobocie najniższe od lat, nie podoba się zmieńcie pracę, my w firmach prywatnych jak nam się nie podoba szukamy nowej lepszej pracy

 2. Ela pisze:

  Podwyżki, podwyżki, podwyżki! A jak nie, to protest, protest, protest! Nie wyłączając strajku.
  Pytanie – jakie płace są obecnie w tych placówkach? Jakich podwyżek życzą sobie związkowcy? Co im zaproponowano podczas poniedziałkowych rozmów w Sejmiku?
  Niestety, tego nie ma w tekście. No i w jaki sposób odnoszą się do tego protestu pracownicy legnickiego teatru, którzy w kwestii pieniędzy naciskają nie tylko Urząd Marszałkowski ale i Urząd Miejski w Legnicy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

doctor-1228627_1920

Ginekolog z Legnicy rozmnażał swoje pacjentki

Read More →