Tomek
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Mariusz Wdowin stroił z zamkiem.

Przez   /   13/07/2021  /   No Comments

Po przerwie wymuszonej przez pandemię Zamek Grodziec wznowił cykl najbardziej nastrojowych koncertów w regionie. 10 lipca dla kameralnej, czterdziestoosobowej publiczności swoje piosenki zagrał krakowski bard Mariusz Wdowin.

Koncerty organizowane są w różnych przestrzeniach zamku. Tym razem była to nastrojowo oświetlona sala biesiadna, piękna i o dobrej akustyce. Akompaniując sobie z dużą wprawą na gitarze Mariusz Wdowin zaśpiewał własne kompozycje do tekstów współczesnych poetów, m.in. Miry Zalewskiej i Edwarda Marszałka.

Ta muzyka, określana niekiedy za Januszem Deblessemem z Programu III Radia jako „kraina łagodności”, zaskakująco dobrze stroiła z dolnośląskim zamczyskiem, nawet gdy Mariusz Wdowin śpiewał o bieszczadzkich aniołach i bukietach kwiatów z tamtych łąk. Powściągliwy aranż podkreślał piękno słów.

Piosenkarz ma na swoim koncie trzy płyty długogrające. Na scenie pojawia się od 2000 r. Był nagradzany i wyróżniany na wielu festiwalach piosenki poetyckiej i turystycznej (Bazuna, Wrzosowisko, Listobranie, Spotkanie Bardów, OTGPS w Szklarskiej Porębie i in.).Od 2002 roku prowadzi w Krakowie regularne spotkania z piosenką poetycką, turystyczną i szantową.

- Występy na żywo to jest dla nas – nie chce mówić tylko w swoim imieniu, ja myślę, że to wszyscy tak odbieramy – taki pokarm dla duszy. Bo jednak taki żywy kontakt z publicznością, to jest coś, co zostaje na długo w pamięci. Było dużo inicjatyw i koncertów wirtualnych. Jednak powrót do koncertów na żywo to jest coś, za czym – myślę, że faktycznie wszyscy – tęskniliśmy – mówi Mariusz Wdowin.

 

Piotr Kanikowski

FOT. BARTŁOMIEJ ŁUC

 

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

b

Legnicka Akademia Filmowa – uczta dla miłośników filmu

Read More →