schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Mały Goniec na żywo! Teatr Modrzejewskiej zaprasza

Przez   /   21/06/2021  /   No Comments

To już finał sezonu edukacji teatralnej 2020/2021 w Klubie Gońca Teatralnego w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy. Na początek – w poniedziałek 21 czerwca o godz. 17 – na Scenie Gadzieckiego wystąpi grupa Mały Goniec. Jej członkowie wyjątkowo zaprezentują się „na żywo” . Pozostałe grupy KGT pokażą swoje tegoroczne prace w sieci pod koniec czerwca. Teatr poinformuje o tym na swojej stronie internetowej i na Facebooku.

Mały Goniec zaprasza na spektakl wcale nie śmieszny: “Beztroskie życie współczesnego nastolatka”. Jego scenariusz stworzyła jeszcze przed pandemią grupa Małego Gońca 2019/2021, tj. Anna Garstka, Olga Podkalicka, Patryk Wajs, Martyna Sochacka, Milena Urbańska, Hanna Węglińska, Martyna Klancko, Wojtek Szydłowski, Natalia Piasecka, Julia Makowska, Amelia Łucka, Ania Zielonka, Piotrek Pernak, Wiktor Dwornik, Julia Bączkowska, Dominika Szymańska i Milena Miller. W spektaklu wykorzystano utwory Kaja Naczyńskiego oraz ulubione utwory Małego Gońca. Spektakl powstał pod opieką artystyczną Joanny Gonschorek i Joanny Rostkowskiej.

Na scenie wystąpią: Natalia Piasecka, Julia Makowska, Amelia Łucka, Wiktor Dwornik, Nikola Migdał, Borys Podkalicki, Helenka Grzymisławska, Eliza Serafińska, Karolina Landsberg-Korzystko, Inka Głogocka, Milena Kłosińska, Karolina Sobków, Nikola Ślusarz, Luiza Kawka.

Teatr Modrzejewskiej w Legnicy zapowiada: “To spektakl jest o tyle niezwykły, że jego powstawanie było naznaczone pandemią, choć wcale o pandemii nie opowiada – przynajmniej nie o tej, która dręczy nas od ponad roku. Scenariusz powstał w grupie Małego Gońca 2019/2020. Cały został utkany z opowieści i etiud małych gońców. Niestety pandemia nie pozwoliła nam go zrealizować. Jednak w kolejnym roku 2020/2021 kolejni uczestnicy naszych warsztatów zdecydowali się zrealizować scenariusz swoich poprzedników i tak oto powstał spektakl ważny, bolesny, prawdziwy i jeszcze bardziej aktualny w dobie świata ukrywającego się przed widmem COVID. Zapraszamy dorosłych i młodzież, dla refleksji, dla nauki, dla wspaniałych młodych ludzi.”

Wstęp wolny!

RYC> TEATR MODRZEJEWSKIEJ W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

b

Legnicka Akademia Filmowa – uczta dla miłośników filmu

Read More →