schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Malarstwo Miny Gampel w Muzeum Miedzi

Przez   /   18/06/2024  /   No Comments

Choć wiele doświadczyła, wciąż jest pełna energii i zachwytu nad światem i ludźmi, co widać na jej obrazach. Czasem są to nostalgiczne wspomnienia miasteczek, dziecięcych zabaw i rodziny, innym razem pełne radosnej ekspresji obrazy ilustrujące kulturę żydowską. Na wystawę malarstwa „Tradycja i współczesność” Miny Gampel zaprasza Muzeum Miedzi w Legnicy. Wernisaż już w czwartek, 20 czerwca o godz. 17 w gmachu głównym. Zapraszamy.

Podczas otwarcia wystawy zaśpiewa solista Opery Śląskiej w Bytomiu, tenor Juliusz Ursyn-Niemcewicz z akompaniamentem akordeonisty Petrosa Kirakosyana.
Ponadto 21 czerwca o godz. 17 w Legnickiej Bibliotece Publicznej im. T. Gumińskiego (ul. Piastowska 22) odbędzie się spotkanie autorskie z Miną Gampel pt. „Moje cztery życia. Białoruś, Polska, Izrael, Niemcy”.

Mina Gampel (ur. 1940) jest malarką oraz wykładowczynią na Akademii Sztuk Pięknych w Esslingen w Niemczech, której jest absolwentką. Ukończyła również Europejską Akademię Sztuk Pięknych w Trewirze. Artystka urodziła się w żydowskiej rodzinie w Pińsku (dziś Białoruś) w czasie II wojny światowej. Rodzina uciekła w głąb Azji, jednak po wojnie wróciła w nowe granice Rzeczpospolitej i zamieszkała w Szczecinie. Kolejnym przystankiem był dla artystki Izrael, ale ostatecznie osiadła w Stuttgarcie.

Źródło: Muzuem Miedzi

RYC. MUZEUM MIEDZI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 29 dni temu dnia 18/06/2024
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 18, 2024 @ 8:39 am
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Centrum Witelona

LCK szuka kierownika Centrum Witelona w Legnicy

Read More →