poszukiwacze UM
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Lubin z najnowocześniejszą porodówką w regionie

Przez   /   20/11/2020  /   No Comments

Od września lubińskie pacjentki mają zagwarantowany poród na europejskim poziomie w nowo otwartym Trakcie porodowym (nowy blok porodowy) w Regionalnym Centrum Zdrowia w Lubinie, należącym do grupy EMC Szpitale. Po remoncie do dyspozycji mają nowoczesny sprzęt medyczny, wyspecjalizowany personel, przyjazną atmosferę oraz komfortowe warunki.

Jeszcze przed rewitalizacją do jednostki przyjeżdżały rodzić pacjentki z Wałbrzycha, Legnicy, Jeleniej Góry a nawet z Wrocławia. Porody są finansowane przez NFZ. Na bloku obowiązują wprowadzone w dniu 1 stycznia 2019 r. przez Ministra Zdrowia nowe standardy opieki okołoporodowej. Jednym z kluczowych jej elementów jest kompleksowa opieka nad mamą i dzieckiem od chwili poczęcia do czterech tygodni po porodzie. Rodząca ma m.in. prawo do pomocy psychologicznej, opieki fizjoterapeuty i porady laktacyjnej. W standardzie znajduje się również wykaz badań, konsultacji i plan porodu.
Szpital stara się, aby każda rodząca kobieta czuła się bezpiecznie i komfortowo. Dlatego do pakietu usług włączono znieczulenie do porodu, realizowane pod bacznym nadzorem zespołu anestezjologicznego mającego duże doświadczenie w analgezji porodu. Bezpłatne znieczulenia odbywają się ze wskazań  medycznych  lub na życzenie pacjentki po konsultacji lekarza.

– Do dyspozycji pacjentek jest nowoczesny sprzęt oraz zespół lekarzy położników i wykwalifikowanych położnych. Zapewniamy poród naturalny, pomimo trwającej pandemii – z zachowaniem rygorów sanitarnych – odbywają się porody rodzinne. Warto wspomnieć, że blok porodowy jest przygotowany do prowadzenia porodów w znieczuleniu. Rodzice mogą również skorzystać ze szkoły rodzenia, która działa pod egidą naszej placówki. Zajęcia prowadzi tam położna oddziałowa naszego Oddziału Ginekologiczno-Położniczego – informuje Małgorzata Bacia, dyrektor szpitala i prezes spółki Regionalne Centrum Zdrowia.

Blok o po wierzchni 540 m2, który może przyjąć jednocześnie sześć pacjentek, dysponuje salą przygotowania do porodu, pokojem badań oraz trzema salami porodowymi (każda z łazienką). Przygotowano także w pełni wyposażoną salę cięć cesarskich oraz salę obserwacyjną po porodach zakończonych cesarskim cięciem.
Po porodzie kobieta również wymaga ogromnego wsparcia i pomocy w nowych wyzwaniach jakie się pojawiają. Opieka nad młodą Mamą i Jej dzieckiem jest dla szpitala równie ważna jak sam poród. Personel stara się w trakcie pobytu przygotować matkę do jak najlepszego radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach związanych z czasem poporodowym, zapewniając wsparcie w okresie laktacji w trakcie pobytu, jak i po wyjściu do domu. W oddziale znajduje się Gabinet Laktacyjny wyposażony w profesjonalny sprzęt do odciągania pokarmu , lodówka do przechowywania mleka i oczywiście profesjonalny personel, który uczy siadania i wstawania, przyjmowania właściwych pozycji przy karmieniu piersią i/lub butelką, a dodatkowo także kąpania, przewijania noworodka z zachowaniem zasad profilaktyki.

Ważnym, kolejnym krokiem rozwoju oddziału są starania o uzyskanie przez oddział neonatologiczny II poziomu referencji – umożliwiającego rozszerzenie zakresu opieki nad kobietą w ciąży powikłanej, zagrożonej oraz umożliwi sprawowanie intensywnej opieki nad wcześniakiem i noworodkiem.

Źródło: Lubmed Sp. z o.o.
FOT. LUBMED SP. Z O.O.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 15 dni temu dnia 20/11/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 20, 2020 @ 7:45 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

fire-brigade-4225087_1920

Lubin. 75-letnia kobieta zginęła w pożarze mieszkania

Read More →