Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Lubin. 75-letnia kobieta zginęła w pożarze mieszkania

Przez   /   04/12/2020  /   No Comments

Strażacy ugasili pożar w mieszkaniu na III piętrze bloku przy ul. Orlej w Lubinie. W środku zastali 75-letnią kobietę. Mimo podjętej natychmiast próby reanimacji, lokatorki nie udało się uratować.

Na miejscu pracują strażacy, policjanci, prokurator i biegły z zakresu pożarnictwa.

- Nasi funkcjonariusze po ewakuacji mieszkańców bloku i po zakończonej akcji gaśniczej przez strażaków, zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny, sporządzili dokumentację fotograficzną i zabezpieczyli ślady – informuje asp sztab. Sylwia Serafin, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

75-letnia lokatorka bloku przy ul. Orlej to druga śmiertelna ofiara pożaru w powiecie lubińskim w tym tygodniu. 1 grudnia w pożarze swego domu w Tymowej zginął 61-letni mężczyzna.


W sprawie obu pożarów prowadzone jest prokuratorskie śledztwo, które pozwoli ustalić okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Biegły z dziedziny pożarnictwa określi przyczyny pożaru.
- Trwa sezon grzewczy. Każdego roku policjanci i strażacy apelują o ostrożność i ostrzegają, że zima to czas, w którym zagrożenie pożarowe jest podwyższone. Związane jest to z dogrzewaniem pomieszczeń różnymi urządzeniami – przypomina asp. szatab. Sylwia Serafin. - Za najczęstsze przyczyny pożarów uznaje się: wady i niewłaściwą eksploatację urządzeń elektrycznych i ogrzewczo – kominowych, wady urządzeń technicznych, działanie sił przyrody, wreszcie ludzką lekkomyślność i brak wyobraźni. Zapalone zapałki, zapalniczki, tlące się papierosy czy niedopałki – nieostrożne obchodzenie się z ogniem to problem, który dotyczy zarówno osób dorosłych, jak i dzieci.
Policjanci apelują o ostrożne obchodzenie się z ogniem! W sezonie zimowym pamiętajmy o bezpiecznym korzystaniu z urządzeń grzewczych, sprawdźmy stan instalacji i przewodów wentylacyjnych.

FOT. POLICJA LUBIN

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 44 dni temu dnia 04/12/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 9, 2020 @ 1:38 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Jasnikowski_w_GSzt

Dzieło Jaśnikowskiego znów będzie hitem WOŚP

Read More →