schronisko

Lipiec Jonasza Dziopaka. 2 finały legnickiego tenisisty

Przez   /   31/07/2019  /   No Comments

Jonasz Dziopak, szesnastoletni legnicki tenisista, podopieczny legendarnego trenera Bogdana Maruniaka zaliczył świetne występy w lipcu.

Pod koniec lipca w ogólnopolskim turnieju w Rybniku, Jonasz doszedł do finału tej imprezy. Spotkał się w nim z zawodnikiem Klubu Miedzeszyn Warszawa – Wojciechem Szczęsnym. Po długiej walce Jonasz musiał uznać wyższość swojego starszego o dwa lata przeciwnika. Mecz zakończył się wynikiem 3:6 7:5, 3:6. W grze podwójnej legniczanin parze z Filipem Łukowskim (Uczniowski Klub Sportowy Timing, Warszawa) zajęli drugie miejsce, ulegając parze Dariusz Kuczyński, Wojciech Szczęsny.

W połowie lipca Jonasz awansował także do finału turnieju w Sobocie k. Poznania. Droga nie była łatwa. W fazie eliminacyjnej mecze rozgrywane były w czterech grupach. Jonasz zajął I miejsce w swojej grupie, pokonując m.in. Kacpra Góreckiego z Pobiedziskiego Klubu Tenisowego, rozstawionego z numerem 1. W ćwierćfinale Jonasz wygrał z Adamem Marcinkowskim 6:1,6:3, a w półfinale z Filipem Mrukiem 6:1,6:4. Zatrzymał go dopiero będący w tym dniu w rewelacyjnej formie osiemnastoletni Dariusz Kuczyński – Sopot Tenis Klub. Swojemu rywalowi zrewanżował się w grze podwójnej. W parze z Kacprem Góreckim pokonał w finale parę Jakub Federowicz, Dariusz Kuczyński 6:4, 6:4.

Przypomnijmy, że Jonasz w ostatnim czasie brał udział także w turniejach międzynarodowych z cyklu Tenis Europe do lat 16. Ostatnie starty w tych zawodach przyniosły również miejsca na podium –w marcu w Trencianskich Teplicach na Słowacji i w maju w Radomiu Jonasz zajął 3. miejsce w grze pojedynczej.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

• Publikowany: 1730 dni temu dnia 31/07/2019
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 31, 2019 @ 2:04 pm