AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Lions Club Silesia Legnica spełnia dziecięce marzenia

Przez   /   24/01/2020  /   No Comments

W Centrum Konferencyjno-Widowiskowym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, 7 lutego 2020 odbędzie się koncert jubileuszowy Lions Club Silesia Legnica pt. Spełniamy dziecięce marzenia.

Gwiazdą koncertu będzie Andrzej Korycki i Dominika Żukowska. Przed ich występem zaprezentuje się Patrycja Kamola ze swoim autorskim repertuarem.
Andrzej Korycki, członek legendarnego zespołu „Stare Dzwony”, od początku lat 80-tych wykonawca współczesnych piosenek żeglarskich. W świecie muzycznym zasłynął przede wszystkim jako twórca utworów: „Magda”, „Struna za struną”, „Chciałem być żeglarzem”, „Byle dalej”, „Załoga”, „Cyklady”, „Rejs tawerną”, „Plasterek cytryny i ja”.
Od ponad 10 lat Andrzej występuje w duecie z Dominiką Żukowską, z którą wspólnie śpiewa utwory autorskie, tradycyjne pieśni o morzu oraz współczesne pieśni kubryku.
Duet Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej od lat fascynuje się repertuarem trzech wybitnych postaci ballady rosyjskiej: Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego oraz Żanny Biczewskiej, których twórczość wyróżnia się dużą emocjonalnością oraz wymownością tekstów, które w ujmujący sposób opisują to, co w życiu często trudno wyrazić słowami.
Pasja Andrzeja Koryckiego do pieśni wspomnianych artystów zrodziła się w latach 80-tych – w czasach Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, na którym to jego interpretacje ballad rosyjskich zostały nagrodzone Samowarem.
Podczas koncertów – zarówno po rosyjsku, jak i w polskich tłumaczeniach – duet wykonuje wiele wzruszających ballad tych artystów, takich jak: „Modlitwa”, „Pożegnanie Polski”, „Aleksander Siergiejewicz Puszkin”, „Piosenka o piechocie”, „Niebieski balonik”, „Droga na Smoleńsk”, „Pieśń gruzińska”, „Ostatni trolejbus”, „Trzy miłości”, „Reinkarnacja”, „Konie”, „Włóczęga”, „O мой cынок”, „Kozacka przypowieść”, „Миленький ты мой”, „Эх загулял…”
Wykonując rosyjskie pieśni, zabierają publiczność w świat wspomnień i wzruszeń. Ballady te nawiązują do słowiańskiej wrażliwości i kultury, dzięki czemu mimo upływającego czasu, nie tracą na swej popularności i zawsze znajdują szeroką rzeszę odbiorców.
Andrzej Korycki i Dominika Żukowska starają się znieść klasyczny podział na artystę i widza, zdobywając kontakt z publicznością i zapraszając do wspólnego śpiewania tych znanych i lubianych utworów.
Lions Club Silesia Legnica to stowarzyszenie o charakterze charytatywnym: działające w Legnicy od 30 marca 2000 roku; zrzeszające 23 członków; siedzibą Klubu jest hotel Qubus w Legnicy. Członkowie Lions Club Silesia Legnica między innymi realizują następujące działania: akcje charytatywne; przyznają stypendia dla dzieci specjalnej troski; coroczny piknik z okazji Dnia Dziecka; sprawują opiekę nad Domem Dziecka w Golance Dolnej, Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Złotoryi, SP nr 4 w Legnicy, SP nr 20 w Legnicy, Szkołą Podstawową w Proboszczowie; organizacja szkoleń dla nauczycieli pn. „Sztuka dojrzewania”; organizacja Lions Camp Legnica 2019.

 

Źródło: PWSZ im. Witelona w Legnicy

FOT. PWSZ im. WITELONA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 243 dni temu dnia 24/01/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 24, 2020 @ 10:16 am
  • W dziale: rozrywka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

2017_02_23_helios-1024x356

Repertuar Kina Helios Legnica 25.09-01.10.2020

Read More →