PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Letnia Akademia Filmowa. Animatorzy zakręcą Legnicą

Przez   /   10/08/2019  /   No Comments

Kino na Dachu, Filmowe Poranki dla dzieci, festiwalowa Gala – m.in. takie atrakcje czekają legniczan podczas nadchodzącej, 27. Legnickiej Akademii Filmowej – Warsztatów Filmu Animowanego.

To jedne z najstarszych i najważniejszych w Polsce warsztatów, podczas których dzieci i młodzież z całego kraju uczą się samodzielnego robienia filmów animowanych.
Młodzi twórcy, przez 10 warsztatowych dni (od 14 do 24 sierpnia) będą pracować pod okiem znakomitych znawców animacji – m.in. Piotra Nawrockiego i Adama Michałowskiego, twórców lalek, związanych przez wiele lat z łódzkim studiem SeMaFor, Magdaleny Bryll, prywatnie córki Ernesta Brylla, a zawodowo uznanej animatorki, współatorki m.in. oskarowego “Piotrusia i Wilka” czy Juliana Zawiszy – twórcy Legnickiej Akademii Filmowej.
Do udziału w tegorocznych warsztatach zgłosiło się 40 młodych filmowców, z całego kraju.
Podczas gdy początkujący filmowcy będą ciężko pracować w Akademii Rycerskiej nad własnymi animacjami, na legniczan czekają towarzyszące warsztatom atrakcje.
Wstęp na nie jest bezpłatny, zapraszamy serdecznie!

Kino na dachu
dach Galerii Piastów

• 15 sierpnia, godz. 21.00 /czwartek/
“Beuys. Sztuka to rewolucja”, reż. Andres Veiel
• 16 sierpnia, godz. 21.00 /piątek /
“Mirai”, reż. Mamoru Hosoda
• 17 sierpnia, godz. 21.00 /sobota/
“Czyściciele internetu”, reż. Hans Block, Moritz Riesewieck
• 18 sierpnia, godz. 21.00 /niedziela/
“David chce odlecieć”, reż. David Sieveking

Filmowe Poranki dla dzieci
Akademia Rycerska – Sala Maneżowa

• 17 sierpnia, godz. 10.00 / sobota/
“Tajemnice wiklinowej zatoki”, reż Wiesław Zięba.
Film rozgrywa się w środowisku wodno-lądowych zwierząt. Bohaterem jest młody piżmak Serafin. Właśnie rozpoczyna samodzielne życie. Buduje dom, zaprzyjaźnia się z sympatycznym szczurem Archibaldem, spotyka różne zwierzęta i przeżywa wiele przygód. Klasyka gatunku dla dzieci i rodziców.
• 18 sierpnia, godz. 10.00 /niedziela/
“Dawid i Sandy”, reż. Wiesław Zięba
Kilkuletni Dawid mieszka wraz z rodzicami i małym pieskiem, Pipsem na skraju dżungli, w której grasuje Łowczyni, chwytająca zwierzęta do klatek. Wielki szef sprzedaje je do ogrodów zoologicznych i za tak zarobione pieniądze chce w sercu puszczy wybudować kopalnię złota. Dawid opiekuje się Sandym, pisklęciem orłów, które postanowił zwrócić rodzicom. Ci jednak zostali uwiezieni przez łowczynię. Pojawiają się kosmici, poszukujący czarodziejskich pereł. Łowczyni przeobraża się w obrończynie zwierząt. Dawid i Sandy walczą o wolność zagrożonych w dżungli zwierząt.

Gala Festiwalowa
Akademia Rycerska – Sala Królewska

•24 sierpnia, godz. 18.00 /sobota/
Prezentacja zrealizowanych w ramach LAF filmów.

Wstęp na wszystkie wydarzenia towarzyszące Legnickiej Akademii Filmowej jest bezpłatny. Legnickie Centrum Kultury zaprasza:)

Źródło: EGO/ Legnickie Centrum Kultury

RYC. LCK, FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 25.09.2020 094355.bmp

Nastrój się. Seed Holden zagra w zamku w Grodźcu

Read More →