schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legniczanin wykopał w ogródku niewubuch

Przez   /   23/02/2024  /   No Comments

Policjanci zabezpieczają niewybuch z okresu II wojny światowej odnaleziony na terenie Legnicy. Głowica pocisku przeciwpancernego została odnaleziona podczas prac ogrodowych. Policjanci apelują o ostrożność. Znalazłeś niewybuch? Nie ruszaj go i natychmiast powiadom policję!

Wczoraj około godziny 17.00 mieszkaniec Legnicy podczas wykonywania prac ogrodowych na terenie własnej posesji ujawnił przedmiot przypominający pocisk. Mężczyzna, postępując prawidłowo, natychmiast zawiadomił policję. Na miejsce udał się policjanci i zabezpieczyli niewybuch. Obecnie czekamy na przyjazd żołnierzy z głogowskiej jednostki saperskiej. Niewybuch zostanie przez nich zabrany i zneutralizowany.

Policjanci ostrzegają, aby nie dotykać takich znalezisk, a także nie przenosić ich w inne miejsca. Kategorycznie nie wolno ich podnosić czy odkopywać, a także wrzucać do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy. Pomimo tego, że od kilkudziesięciu lat leżą w ziemi, to nie tracą swych właściwości bojowych. Kiedy już natkniemy się na niewybuch to miejsce, w którym został znaleziony, oznaczmy i jak najszybciej poinformujmy Policję..

kom. Jagoda Ekiert/ Komenda Miejska Policji w Legnicy

FOT. POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 57 dni temu dnia 23/02/2024
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 23, 2024 @ 10:40 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

437695941_3708052086142277_7610538367078606599_n

Nie tylko Legnica. Gdzie w niedzielę będzie dogrywka?

Read More →