Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Legniczanie w finale 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Przez   /   07/05/2018  /   No Comments

Duży sukces legniczan w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Marta Sobiechowska z II LO oraz Jerzy Janicki zakwalifikowali się do finału konkursu, który odbędzie się w dniach 13-16 czerwca w Ostrołęce. Ma na to także szanse Anna Chowaniec z Zespołu Szkół Muzycznych. Decyzję w jej sprawie jurorzy finału w kategorii poezji śpiewanej podejmą na podstawie nadesłanego nagrania.

Dolnośląski finał 63. OKR rozegrano w Bolesławcu. Sąd konkursowy w składzie: Gustaw Puchała (przewodniczący), Aleksander Trąbczyński i Małgorzata Paszkier-Wojcieszonek wysłuchał 13 prezentacji w turnieju recytatorskim, 4 w turnieju „Wywiedzione ze słowa”, 3 prezentacji w turnieju teatrów jednego aktora oraz 6 w turnieju poezji śpiewanej.

Marta Sobiechowska zdobyła I nagrodę w turnieju recytatorskim, zaś Jerzy Janicki III nagrodę w turnieju „Wywiedzione ze słowa” i był jedynym wyróżnionym uczestnikiem w tej kategorii. W turnieju poezji śpiewanej wyróżnienie uzyskała Anna Chowaniec, którą jurorzy rekomendowali do finału OKR na podstawie oceny nagrania. Finałowy turniej poezji śpiewanej odbędzie się w dniach 6-9 czerwca we Włocławku.

Przemysław Lipa z V LO w Legnicy został wyróżniony w turnieju recytatorskim, jednak bez kwalifikacji do finału konkursu. W dolnośląskiej rywalizacji uczestniczyło sześcioro reprezentantów regionu legnickiego.

- Od ponad 20 lat legnicki teatr skutecznie promuje ten szlachetny konkurs. W ostatnich latach co roku mamy finalistów z Legnicy i rejonu w turniejach recytatorskim i poezji śpiewanej. W 2015 roku na 60. OKR wyróżnienie w finale turnieju recytatorskiego otrzymała Patrycja Bartoszewska z Legnicy – przypomina Joanna Rostkowska z legnickiego teatru, od lat koordynatorka turniejowych rywalizacji na szczeblu miejskim i rejonowym konkursu.

Grzegorz Żurawiński, @kt Gazeta Teatralna

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 869 dni temu dnia 07/05/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 7, 2018 @ 3:58 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

krol-lear-24-1024x574 (1)

“Król Lear” Augustynowicz. Majak o odpowiedzialności

Read More →