Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Legniczanie najchętniej biorą ślub latem

Przez   /   10/09/2019  /   No Comments

Zakochanych w mieście nie brakuje, o czym wiedzą doskonale pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego w Legnicy, którzy w okresie letnim mają prawdziwe „ślubne żniwa”.
O ile w maju tego roku zawartych w Legnicy zostało pół setki małżeństw (24 konkordatowych, 26 cywilnych), to już w czerwcu było ich aż 87. Czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień są miesiącami, w których najchętniej staje się na ślubnym kobiercu. Choć młodzi wybierają na ślub miesiąc z literą „r”, nie brakuje też chętnych do zawarcia związku małżeńskiego w lipcu (83 śluby).

- To środek lata, stąd zakochani bardzo chętnie wybierają ten miesiąc na wypowiedzenie przysięgi małżeńskiej. Aura sprzyja też temu, by powiedzieć sobie sakramentalne „tak” poza Urzędem Stanu Cywilnego – mówi Albert Kozakowski, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Legnicy. – W czerwcu, lipcu i sierpniu odbyło się kilkanaście takich ślubów, m.in. w pałacu w Warmątowicach Sienkiewiczowskich, w pałacu krotoszyckim czy w legnickich hotelach, takich jak Rezydencja albo Nowodworski.
Latem tego roku najwięcej ślubów zawartych zostało w sierpniu, bo aż 93 (48 konkordatowych, 45 przed kierownikiem USC).
W tym roku w Legnicy odbyło się łącznie niemal 400 ślubów (w tym 196 konkordatowych). W roku 2018 odbyło się ich 584, a 257 z nich były ślubami konkordatowymi.
- Sierpień to wciąż ulubiony miesiąc zakochanych, choć mamy już niemalże pełen grafik na wrzesień. Dużym ułatwieniem dla nowożeńców jest możliwość rezerwacji terminu ślubu przez internet. Z tej łatwej formy znalezienia wolnych terminów korzysta wielu chcących się pobrać ludzi – dodaje Albert Kozakowski.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA  W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 138 dni temu dnia 10/09/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 10, 2019 @ 2:55 pm
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

helios_nmf_maraton_grozy_1360x768_202001_v1

MARATON GROZY w kinie HELIOS

Read More →