Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnickie przedszkole dostało sprzęt od Fundacji WOŚP

Przez   /   07/09/2023  /   No Comments

Do Miejskiego Przedszkola Specjalnego Nr 6 dla Dzieci Słabowidzących w Legnicy dotarł długo oczekiwany synoptofor. Aparat placówka otrzymała od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach akcji dedykowanej dziecięcej okulistyce w 2022 roku. Ten nowoczesny sprzęt okulistyczny przeznaczony jest do diagnozowania i leczenia zeza oraz obuocznego widzenia.

- Będzie służył naszym wychowankom w codziennej rehabilitacji wzroku, mającej na celu usprawnianie prawidłowego widzenia – powiedziała Dorota Multan, dyrektor Miejskiego Przedszkola Specjalnego Nr 6 dla Dzieci Słabowidzących w Legnicy.

Koordynatorem przedsięwzięcia była nauczycielka Joanna Masojć.

Miejskie Przedszkole Specjalne Nr 6 dla Dzieci Słabowidzących w Legnicy mieści się w Legnicy na ulicy Andromedy 14. Jest to jedyna tego typu placówka na Dolnym Śląsku i jedna z nielicznych na terenie kraju. Przedszkole jest jednostką budżetową prowadzoną przez Legnicę. Przedszkole zapewnia bezpłatne ćwiczenia ortoptyczno-pleoptyczne oraz bezpłatną opiekę okulisty i ortoptystki. Placówka przeznaczona jest dla dzieci z wadami widzenia, a w szczególności dla dzieci słabowidzących, w tym z zezem. Przedszkole realizuje cele i zadania określone w ustawie o systemie oświaty.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Śmierć przy Sudeckiej. Koniec procesu Jana F.

Read More →