AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnickie licea w Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+

Przez   /   10/05/2023  /   No Comments

Na podstawie prawie 20 tysięcy ankiet nadesłanych przez uczniów z całej Polski powstał III Ranking Szkół Przyjaznych LGBTQ+, czyli takich, gdzie można się czuć bezpiecznie niezależnie od płci i orientacji seksualnej. Żadna z legnickich placówek nie została oznaczona czerwonym kolorem jako nieprzyjazna, dyskryminująca za inność. Dwa licea zyskały pozytywną rekomendację. 

Za szkołę przyjazną LGBTQ+ zostało uznane V Liceum Ogólnokształcące im. Jana Heweliusza, a za szkołę umiarkowanie przyjazną I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Legnicy. W obu przypadkach do organizatorów rankingu napłynęło wystarczająco dużo głosów, by możliwe było wydanie oceny. Zarówno dla V LO, jak i I LO to debiut w rankingu.

Ankiety słali również uczniowie Technikum Akademickiego oraz II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy, głosów było jednak mniej niż 15. Nie osiągnięto minimum umożliwiającego włączenie ich do rankingu.

Ze względu na brak danych, w zestawieniu nie ma też innych legnickich szkół.

Twórcy rankingu chcieliby, aby wszyscy uczniowie mieli w szkole zagwarantowane bezpieczeństwo fizyczne i psychiczne, bez względu na płeć czy orientację seksualną. Doceniają placówki, w których kładzie się nacisk na otwartość, empatię, akceptację, troskę i tym podobne wartości. Według Dominika Kuca, koordynatora rankingu, takich szkół jest w Polsce wciąż mało.

Ranking jest dostępny na stronie: MapaRownosci.pl – Ranking Szkół Przyjaznych LGBTQ+

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

concert-2527495_1280

Dni Legnicy: T.Love, VOX, Natalia Szroeder, Pectus…

Read More →