PWSZ_targi
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Legnicki ZUS zorganizował pomoc dla noclegowni

Przez   /   24/12/2020  /   No Comments

W listopadzie w legnickim Oddziale Zakładu Usług Socjalnych pojawił się pomysł zorganizowania zbiórki rzeczy dla osób poszkodowanych przez różne zawirowania losu. – Tacy ludzie są wśród nas, choć często wygodnie jest nam ich nie dostrzegać… Od idei do realizacji droga niedaleka, stąd w grudniu wsparliśmy darami rzeczowymi podopiecznych legnickiego Schroniska dla Bezdomnych i Domu Samotnej Matki z Dzieckiem – mówi Emilia Nowakowska z legnickiego ZUS.

21 grudnia oddziałowym busem pracownicy ZUS przekazali do placówki ponad 20 worków i kartonów najbardziej potrzebnych rzeczy. Były to przydatne na co dzień: koce, pościel (poszewki i poszwy), ręczniki, sztućce (łyżki, noże, widelce).
Ideą całej akcji było, aby udzielona pomoc była kierunkowa, by ofiarowane dary rzeczywiście trafiły w potrzeby placówki i były zwyczajnie użyteczne. Lista potrzeb została uzgodniona z kierownikiem placówki, Panią Agnieszką Chrobak.

Dodatkowo jednak wśród darów dla potrzebujących znalazły się m.in.: karton ze środkami chemicznymi, worek z nowymi koszulami męskimi, kilkanaście śliniaczków dla dzieci, torba maskotek, botki damskie i rolki dziecięce. Na ręce Pani kierownik została również przekazana duża koperta z życzeniami świątecznymi dla podopiecznych. Była to taka wartość dodana od cioć i wujków z legnickiego Oddziału ZUS.

- Pracownicy naszego Oddziału są empatyczni, udowadniali to już wiele razy. I tym razem akcja pomocowa świetnie się udała – opowiada Nowakowska.

Personel placówki ucieszył się na wizję pomocy ich podopiecznym. W noclegowni przebywa obecnie 85 bezdomnych, w domu dla mam – 8 Pań z 13 dziećmi.

Wśród dostarczonych darów dużo rzeczy było nowych. Rzeczy używane były zaś dobrej jakości, wyprane.

Źródło: ZUS

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

143360827_3919685134749247_4563274587887645334_o

Którędy mają biec A4 i S5? Oto głos 8 prezydentów miast

Read More →