Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnicki sąd uniewinnił pijanego kierowcę

Przez   /   30/12/2013  /   No Comments

Ochroniarz podlegnickiej żwirowni został przyłapany, jak mając 0,9 prom. alkoholu w organizmie prowadził samochód na terenie zakładu. Choć wcześniej był już karany za jazdę po pijaku, Sąd Rejonowy w Legnicy uniewinnił mężczyznę, ponieważ oskarżony nie kierował pojazdem po drodze publicznej.

Do zdarzenia doszło 7 lipca 2014 roku. Była to niedziela. Oskarżony przebywał na terenie żwirowni ze znajomymi, których sam wpuścił na teren zakładu. Przed wieczorem wypił w ich towarzystwie dwa piwa. Chwilę później otrzymał telefon od policjantów, którzy podjechali pod bramę w związku z wcześniejszą interwencją. Poprosili, by ich wpuścił do środka.

Mężczyzna wsiadł do swego samochodu i podjechał około 100 metrów do bramy. Gdy otwierał kłódkę, policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Przebadali ochroniarza alkomatem i okazało się, że ma w organizmie 0,42 mg alkoholu na litr.

Wbrew wnioskowi policji, sąd uznał, że nie można go skazać z art. 178a kk, bo zgodnie z tym przepisem odpowiedzialności podlega sprawca, który nietrzeźwy prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, tj. po drogach publicznych. A w tym przypadku chodziło o teren za bramą zakładu, w obszarze którego nie odbywa się normalny ruch, nawet w godzinach pracy. Poza tym była niedziela i ruchu pojazdów na terenie żwirowni w ogóle nie było.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2459 dni temu dnia 30/12/2013
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 28, 2013 @ 12:19 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

nowa-rada-357-1024x683

Niemiec: Przenieśmy kładkę z Piastowskiej nad autostradę

Read More →