basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiedza  >  Current Article

Legnicka PWSZ została Uczelnią Liderów 2019

Przez   /   25/06/2019  /   No Comments

Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego w 9. Edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów” przyznała Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy tytuł „Uczelnia Liderów 2019”.

W uzasadnieniu decyzji zapisano:

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy jest uczelnią, która kształci liderów społecznych – absolwentów wyposażonych w wiedzę, umiejętności i kompetencje szczególnie poszukiwane na rynku pracy. Certyfikat potwierdza, że Uczelnia prowadzi studia w taki sposób, by kształtować u studentów postawy innowacyjne, uczy ich kreatywnego myślenia i twórczego działania, a także umiejętności elastycznego reagowania na zmiany.

Komisja ekspercka doceniła działania władz Uczelni pod kątem stałego analizowania rynku pracy oraz efektywnego implementowania jego potrzeb w ramach toku kształcenia.
Certyfikat jest potwierdzeniem, że Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy kształci absolwentów zgodnie z potrzebami i wymogami rynku pracy, aktywnie współpracuje z otoczeniem gospodarczym oraz inwestuje w rozwiązania ukierunkowane na budowanie kultury jakości.
Podczas gali, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy otrzymała także wyróżnienie nadzwyczajne Primus, które przyznano za uzyskanie w procedurze certyfikacji najwyższej liczby punktów rankingowych.
Uroczysta gala odbyła się 24 czerwca 2019 w Pałacu Lubomirskich w Warszawie. Organizatorem merytorycznym jest Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, która oceniała Uczelnię między innymi na podstawie danych ze źródeł takich jak: Zintegrowany System Informacji o Nauce i Szkolnictwie Wyższym (POLON), Ogólnopolski System Monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów Szkól Wyższych, Polska Komisja Akredytacyjna, Główny Urząd Statystyczny, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Źródło: PWSZ im. Witelona w Legnicy

FOT. PWSZ IM. WITELONA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 150 dni temu dnia 25/06/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 25, 2019 @ 11:50 am
  • W dziale: wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Policja ćwiczy

Ćwiczenia na lotnisku. Policja rozpraszała agresywny tłum

Read More →