helios1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiedza  >  Current Article

Legnicka PWSZ współpracuje z uniwersytetem w Maladze

Przez   /   30/12/2019  /   No Comments

Hiszpański Universidad de Málaga dołączył do grona nowych partnerów zagranicznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

Współpraca z Universidad de Málaga obejmuję wymianę studentów. Każdego semestru z wyjazdu może skorzystać 6 naszych studentów, ze strony hiszpańskiej 5 studentów. Ponadto z naszej strony może wyjechać 1 nauczyciel akademicki i 2 pracowników niebędącymi nauczycielami akademickimi. Ze strony hiszpańskiej do naszej Uczelni może przyjechać 1 nauczyciel akademicki.
Universidad de Málaga został oficjalnie założony 18 sierpnia 1972 r. Uniwersytet przyjął strategię stania się przykładem innowacji i rozwoju naukowego na południu Hiszpanii. W związku z tym opracowano szeroko zakrojone ramy współpracy z parkiem technologicznym w Andaluzji, zwiększono liczbę krajowych i międzynarodowych projektów badawczych.
Postęp akademicki i naukowy, a także wysiłki naukowców, studentów, nauczycieli i pracowników administracyjnych sprawiły, że Uniwersytet w Maladze został uznany za Campus of International Excellence w 2012 roku pod nazwą Andalucia Tech.
Obecnie Uniwersytet w Maladze pozostaje bardzo zaangażowany w to, aby rozwój nauki i innowacji były podstawą, na której opiera się postęp społeczny. Wysiłki podejmowane w celu promowania mobilności i przyciągania międzynarodowych talentów wyróżniły się w ostatnich latach, czego rezultatem jest otwarty i kosmopolityczny uniwersytet zaangażowany w projekty badawcze na najwyższym poziomie.
Innowacja, dynamizm i internacjonalizacja to zasady, na których opiera się historia UMA, a także jej podstawa do przezwyciężenia obecnych trudności i wzmocnienia jej obowiązku wobec wiedzy, społeczeństwa i przyszłości.

Źródło: PWSZ im. Witelona w Legnicy

FOT. PWSZ im. WITELONA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 264 dni temu dnia 30/12/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 30, 2019 @ 10:25 am
  • W dziale: wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Friends

II nabór na studia w PWSZ im. Witelona w Legnicy

Read More →