AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnicka Policja będzie ścigać kierowców własnym BMW

Przez   /   26/02/2018  /   2 Comments

Jeden z nieoznakowanych radiowozów BMW 330i xDrive, które Komenda Główna Policji zakupiła dla drogówki, został obiecany Legnicy. Jak tłumaczy insp. Leszek Zagórki – szef tutejszej jednostki – żeby w pościgu dopaść bandziorów, policja musi jeździć autami równie dobrymi jak ich samochody.

Przed nowymi BMW trudno będzie przestępcom uciec. Mają benzynowe silniki o mocy ponad 250 KM. DO 100 km rozpędzają się w 5,8 sek. Mogą jechać z prędkością 250 km/h. To będą najszybsze radiowozy w kraju. Będzie ich w sumie 140. Ze względu na położenie Legnicy przy autostradzie A4 i budowanej drodze ekspresowej S3 jedno z superaut ma przypaść legnickiej komendzie.

Składając zamówienie, zażądano, aby auta miały różne kolory karoserii (grafitowe, czarne, granatowe i srebrne). To może zdezorientować kierowców, którzy do tej pory przywykli do czarnych i srebrnych radiowozów Opel Insignia czy Volkwagen Passat. W momencie zatrzymania na elektronicznej tablicy informacyjnej umieszczonej za tylną szybą zapali się stosowny do sytuacji na drodze napis. Naruszający przepisy kierowca zostanie poproszony o zjechanie na pobocze.

Do pomiaru prędkości ściganych aut policjantom będzie służyć wideorejestrator Videorapid 2a produkowany przez polską firmę Zurad.

FOT. POLICJA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 868 dni temu dnia 26/02/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 28, 2018 @ 8:29 am
  • W dziale: wiadomości

2 komentarze

  1. Grzegorz Galiński pisze:

    Krzychu i to jeszcze z rażącym naruszeniem prawa, bo ostatnio kolejny Sąd, tym razem w Katowicach orzekł w swoim uzasadnieniu , że wskazania urządzeń do mierzenia prędkości zainstalowane w nieoznakowanych radiowozach, którymi posługuje się Policja to zwykłe oszustwo. Wyrok musi się opierać na faktach ,a nie domysłach- tak katowicki Sąd podsumował to uniewinnienie. Dlatego apel do wszystkich kierowców- jeżeli jesteś pewien, że nie przekroczyłeś prędkości nie przyjmuj mandatu i natychmiast składaj zawiadomienie do właściwej miejscowo Prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przekroczenia uprawnień i próby wyłudzenia nie należnej kwoty mandatu. Ci policjanci świadomie popełniają dwa przestępstwa. Tylko takie nasze zachowanie może w końcu ukróci bezkarne działanie tych wszystkich przestępców w białych kołnierzykach. Pozdrawiam Grzegorz Galiński.

  2. Krzychu pisze:

    Prędkości tylko i wyłącznie radiowozu, nie pojazdu ściganego… dla poprawności przekazu…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Prezydent apeluje o szeroki udział w wyborach

W niedzielę wybory. Prezydent Legnicy apeluje o frekwencję

Read More →