PWSZ_prezentacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnica zapewniła wszystkim dzieciom opiekę przedszkolną

Przez   /   22/06/2021  /   No Comments

W Legnicy zakończyła się rekrutacja do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Nabór do większości miejskich przedszkoli, w tym także do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, prowadzony był elektronicznie.

W roku szkolnym 2021/22 w 17 przedszkolach, w tym dwóch specjalnych i oddziałach przedszkolnych w trzech szkołach podstawowych prowadzonych przez miasto, wychowaniem przedszkolnym objętych zostanie 2.065 dzieci.
Dzieci kontynuujących wychowanie przedszkolne będzie 1.508. Podczas rekrutacji przyjęto 503 dzieci, w tym 11 podczas rekrutacji uzupełniającej. Dla 150 maluchów niezakwalifikowanych do żadnej placówki, wskazano miejsca, które były jeszcze wolne. Niestety, z tej propozycji skorzystało tylko 54 dzieci. Dla 13 nieprzyjętych zaproponowano miejsca w przedszkolu niepublicznym HOBBIT, wyłonionym w drodze otwartego konkursu ofert, do którego ostatecznie zgłosiło się tylko pięć osób.
W efekcie wszystkim dzieciom w wieku przedszkolnym zapewniono w Legnicy możliwość realizacji wychowania przedszkolnego. W Miejskim Przedszkolu nr 13 oraz oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 1 i nr 4 nadal pozostają wolne miejsca.
Dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego trafiły do Miejskiego Przedszkola Specjalnego nr 6 dla Dzieci Słabowidzących, Miejskiego Przedszkola Specjalnego nr 5 w Zespole Placówek Specjalnych, a do oddziałów integracyjnych w Miejskim Przedszkolu nr 13 rekrutację prowadzono w formie tradycyjnej.
Oferta edukacyjna przedszkoli oraz zasady i harmonogram rekrutacji były dostępne na stronie internetowej Urzędu Miasta oraz stronie służącej do naboru. Rekrutacja przebiegała dwuetapowo. Pierwszy etap dotyczył dzieci już uczęszczających do przedszkoli, a ich rodzice składali jedynie potwierdzenie woli kontynuacji. Drugi etap dotyczył dzieci ubiegających się po raz pierwszy o przyjęcie do miejskich placówek przedszkolnych.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. LEGNICA.EU

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

piotr k drop legnicaeu

Akt oskarżenia dla trenera – pedofila z Legnicy

Read More →