AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnica zacznie rok szkolny skromnie i odpowiedzialnie

Przez   /   31/08/2020  /   No Comments

- Będzie skromnie, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Będzie odpowiedzialnie – mówi prezydent Tadeusz Krzakowski o inauguracji roku szkolnego w Legnicy. - Naszym celem i obowiązkiem jest ochrona całej legnickiej rodziny edukacyjnej. 

Drodzy uczniowie, rodzice, nauczyciele i wychowawcy, pracownicy oświaty!

Jeszcze nigdy w historii nie zdarzyło się, by nowy rok szkolny nie był witany radosną inauguracją w naszym mieście, spotkaniami stęsknionych dzieci i nauczycieli, uroczystymi apelami we wszystkich szkołach. Będzie skromnie, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Będzie odpowiedzialnie. Pierwszego września roku szkolnego 2020-2021 tradycyjny dzwonek oznajmi całej rodzinie edukacyjnej potrzebę konieczności innych zachowań w obliczu zagrożenia pandemią koronawirusa.

Początek roku to moment próby społecznej dyscypliny, mobilizacji i solidarności. Naszymi sojusznikami w rygorystycznym przestrzeganiu obostrzeń ministerialnych i sanitarnych muszą być wszyscy partnerzy społeczni: samorząd, administracja oświatowa, dzieci, młodzież, ich rodziny, nauczyciele, dyrektorzy szkół i inni pracownicy tych placówek. Nigdy nie przestanę wierzyć, nawet w tych niepewnych okolicznościach, we wzajemną empatię całej oświatowej i edukacyjnej Legnicy. Uważajmy na siebie, ale i chrońmy innych przed jakimkolwiek przejawem lekceważenia obecnej sytuacji zdrowotnej.

Głęboko wierzę, że rodzice i opiekunowie będą respektowali obowiązujące w szkołach zasady tak, aby nie narażać zdrowia swych bliskich i innych osób. Każdy z nas już wkrótce przejdzie test ogromnej społecznej odpowiedzialności.

Warunki, w jakich pracować będą uczniowie oraz kadra nauczycielska i wychowawcza, określają dyrektywy władz rządowych i epidemicznych. Mają one eliminować rozprzestrzenianie się koronawirusa. Legnickie placówki są do tego przygotowane. Posiadają odpowiednie środki i procedury. Bardzo ważna jest bliska współpraca ze służbami sanitarnymi. Przed społecznościami szkolnymi wciąż ogromny wysiłek organizacyjny, trwający już od kilku tygodni. Wspieramy je i pomagamy.

Jako samorząd robimy wszystko, co jest możliwe dla zapewnienia zdrowia podopiecznych i utrzymania poziomu nauczania oraz opieki. Udzielamy wszelkiej pomocy i wsparcia. Sytuacja jest jednak dynamiczna, stąd konieczność szybkiego i skutecznego reagowania na każde możliwe zmiany epidemiczne.

Stają przed nami wyzwania, z którymi nigdy dotąd nie mieliśmy do czynienia. Naszym celem i obowiązkiem jest ochrona całej legnickiej rodziny edukacyjnej. To nasze wspólne wyzwanie.

Życzę w tym trudnym czasie bezpiecznego pobytu w szkole, mądrego kształcenia, sukcesów w nauce i troski o dobro wspólne – zdrowie.

 

Tadeusz Krzakowski

Prezydent Legnicy

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

224919920_206726384798048_1616434695568379364_n

Kolej wróci do Chocianowa. Rewitalizują linię nr 303

Read More →