AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnica w ścisłej czołówce najlepszych samorządów

Przez   /   17/09/2021  /   No Comments

Podczas XXVII Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich w Wiśle (16-17 września) odbyła się uroczystość wręczenia statuetek i wyróżnień zwycięzcom Rankingu Gmin i Powiatów.

W ogólnopolskich zmaganiach Legnica uplasowała się na drugim miejscu wśród miast na prawach powiatu. Związek Powiatów Polskich przyznał nam też kolejny honorowy tytuł Super Miasta.

Pierwsza piątka liderów, wśród 65 miast na prawach powiatów, to Rzeszów, Legnica, Jelenia Góra, Dąbrowa Górnicza i Nowy Sącz. Wyróżnienia, w imieniu prezydenta Tadeusza Krzakowskiego, odebrał sekretarz miasta Marek Białowąs.

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Laureaci typowani są w podziale na: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

Oceniając jednostki samorządu terytorialnego, eksperci ZPP wydają opinię według wielu kryteriów ujętych w dziesięciu grupach tematycznych, takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa oraz działania promocyjne.

Kolejność na liście wyróżnionych uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz od zrealizowanych działań. Ranking jest aktualizowany na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line i trwa przez cały rok. Lider rankingu na koniec roku otrzymuje prestiżowy tytuł: „Dobry Polski Samorząd”.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy
FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 244 dni temu dnia 17/09/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 17, 2021 @ 3:48 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

425-135837

Dwulatek nie oddychał – żyje dzięki policjantom z Lubina

Read More →