schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Legnica. Sportowa zabawa na odświeżonych boiskach

Przez   /   10/07/2024  /   No Comments

Zakończyły się prace związane z przebudową boisk piłkarskich i bieżni lekkoatletycznej w parku miejskim w Legnicy. Z tej okazji OSiR zaprasza wszystkich mieszkańców na sportowy piątek pełen atrakcji.

W ramach zadania „Przebudowa infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w Legnicy” zdecydowano o zmodernizowaniu trzech obiektów sportowych w mieście. Jednym z nich była kompleksowa modernizacja bazy sportowej II Liceum Ogólnokształcącego, która obejmuje budowę wielofunkcyjnych boisk do gier zespołowych i tenisa oraz innych elementów wyposażenia boisk. Inwestycja ta jest nadal w toku. Przebudowano także boisko piłkarskie z nawierzchnią ze sztucznej trawy przy Zespole Szkół Budowlanych, które zostało oddane do użytku w ubiegłym roku. Kolejnym etapem była przebudowa boiska piłkarskiego z nawierzchnią ze sztucznej trawy przy Stadionie Miejskim im. Orła Białego w Parku Miejskim, w tym również 6-torowej bieżni lekkoatletycznej.

Jedyną firmą, która złożyła ofertę na tę inwestycję, była firma Bud Ziem. Po negocjacjach ustalono koszt zadania na 18 mln 566 tys. 850 zł. Z rządowego funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych miasto pozyskało ponad 15,7 mln zł wsparcia.

Z okazji zakończenia prac OSiR, który zarządza boiskiem, zaprasza na sportowy piątek 12 lipca na nowo otwartych boiskach treningowych w parku miejskim. Popołudnie rozpocznie się tanecznym krokiem podczas zumby, którą poprowadzi Adam. Będzie to idealna rozgrzewka przed treningiem biegowym z grupą Biegam Bo Lubię Legnica. Jeśli po szalonych tańcach wolicie trochę odetchnąć, zapraszamy na jogę z Olgą Pirecką. Każdy znajdzie coś dla siebie. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Swoje zgłoszenia można przesyłać na adres ci@osir.legnica.eu bądź telefonicznie pod numerem 76 7233801.

Harmonogram zajęć:

17:00 – 18:00: Zumba

18:00 – 19:00: Joga

18:00 – 19:00: Trening biegowy

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy
FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

411-248601

Policjanci zatrzymali samochodowych złodziei

Read More →