Kino
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnica. Rewitalizacja kolejnej części parku Miejskiego

Przez   /   29/09/2021  /   No Comments

Zwycięzcą przetargu na pierwszy etap przebudowy alei parkowych w Ogrodzie Angielskim legnickiego parku została firma Budrim sp. z o. o. z Kunic. Oferta opiewała na ponad 198 tys. zł i była niemal dwukrotnie tańsza od konkurencyjnej. Wykonawca przystępuje do prac na początku października, deklarując ich zakończenie w grudniu.

Zakres robót obejmuje przebudowę układu komunikacyjnego alei parkowych, czyli ciągów pieszych i pieszo-jezdnych, w części Alei Białej. Rewitalizacja obejmie właśnie tę część, przechodzącą przez Orła Białego w kierunku ulicy Mickiewicza.

Aleja Biała jest jedną z dwóch ważnych dróg prowadzących pieszych przez znaczną część Polany Angielskiej do osiedli położonych po drugiej stronie Kaczawy. Jedna to Aleja Wodna i most dla pieszych, w ciągu ulicy Bielańskiej. Drugą jest właśnie Aleja Biała i most na Kaczawą na wysokości „Herbapolu”.

Prace będą polegały m.in.: na mechanicznej rozbiórce nawierzchni szutrowej, zakładaniu podbudowy z kruszywa kamiennego, wykonaniu nawierzchni żwirowej pieszo-jezdnej, a także z miału kamiennego w kolorze czerwonym i żółtym, wykonanie trawników dywanowych i obramowania alejek parkowych. Powierzchnia rewitalizowanych traktów przekroczy trzy tysiące m2. W przyszłym roku remont parkowych alejek będzie kontynuowany.

Legnicki park Miejski to jeden z najatrakcyjniejszych terenów zieleni w mieście. Powstawał etapami, łącząc w rozwiązaniach przestrzennych różnorodne europejskie tendencje estetyczne. Na jego formę i kompozycję istotny wpływ miała realizacja założeń przestrzennych i plastycznych, zaprojektowanych przez wybitnego dziewiętnastowiecznego architekta zieleni Eduarda Petzolda, twórcy parków krajobrazowych w stylu angielskim.

Petzold już w 1880 roku, podobnie jak i późniejsi planiści decydujący o rozwoju parku, starali się łączyć stylizowaną konwencję krajobrazową z nowoczesną, wielkomiejską enklawą wypoczynku i rozrywki w otoczeniu pięknej roślinności, starannie projektowanej małej architektury i rzeźb ogrodowych. Do tych idei sztuki ogrodowej nawiązuje się dziś podczas prowadzonej rewitalizacji legnickiego parku.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT./ RYC. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 121 dni temu dnia 29/09/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 29, 2021 @ 4:27 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

sad121 (2)

25 lat więzienia dla ojca, który zabił swoje dziecko

Read More →