Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Legnica pyta młodych, jakiego chcą miasta

Przez   /   28/09/2021  /   No Comments

„Legnica od nowa, czyli młodzież w działaniu” – to projekt, który rusza właśnie w Legnicy. W ramach tej inicjatywy, koordynowanej przez Jakuba Należnego, pełnomocnika prezydenta ds. dzieci i młodzieży, organizowany będzie cykl spotkań dla młodzieży, która chce podzielić się swoimi odczuciami, spostrzeżeniami, czy uwagami na temat funkcjonowania miasta i tego, jak się w nim czują.

- Będzie to również przestrzeń, w której młodzi ludzie będą mogli wyrazić siebie w luźny i swobodny sposób, powiedzieć, co ich trapi, czego się obawiają, co im się podoba, a co wymaga udoskonalenia – mówi Jakub Należny.

Co ważne, ten projekt ma na celu wyłonić spośród młodych osób grupę najbardziej zaangażowanej młodzieży, chętnej do działania w przestrzeni miejskiej.

- Spośród najbardziej zaangażowanych i świadomych uczestników utworzymy grupę liderską, którą zaprosimy do kolejnego etapu, a będzie nim utworzenie czegoś na wzór „Legnickiego Departamentu Młodzieży”, czyli ekipy, z którą będziemy pracować przez kolejne miesiące. To tylko umowna nazwa, bo chcemy, aby to młodzież była inicjatorem i pomysłodawcą rozwiązań, służących poprawie ich jakości życia – dodaje pełnomocnik prezydenta.

Do udziału zaproszono uczniów wszystkich legnickich szkół. Pierwsze spotkanie z młodymi legniczanami odbędzie się 8 października 2021 r. o godz. 17.00 w Centrum Wolontariatu Miejskiego #TEAMLegnica (Rynek 19).

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

RYC. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

obraz_2021-11-26_113904

Jawor. 40-latek urządził w domu piekło swojej partnerce

Read More →