Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnica ostrożnie wznawia zajęcia dla części uczniów

Przez   /   22/05/2020  /   No Comments

Poniedziałek, 25 maja, będzie w Legnicy pierwszym dniem powrotu do edukacji wczesnoszkolnej, czyli uczniów klas I, II i III. Odpowiednie deklaracje złożyli rodzice 164 uczniów, co stanowi 6,6 proc. dzieci uczących się w młodszych klasach podstawówek.

Zajęcia o charakterze opiekuńczo-wychowawczym odbywać się będą w 14 miejskich szkołach podstawowych, w tym artystycznej i specjalnej. To te same szkoły, do których dzieci uczęszczały wcześniej.
Dyrektorzy zaplanowali utworzenie 21 grup uczniowskich, którymi zajmować się będzie 58 nauczycieli. W większości są to wychowawcy świetlicowi, ale też pedagodzy i psycholodzy. Baza dydaktyczna i obiekty zapewniające bezpieczeństwo dzieci zostały przygotowane zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Edukacji.
Szkoły działają na podstawie dokumentacji opracowanych przez dyrektorów placówek, a nauczyciele potwierdzają znajomość tych regulacji. Składają się na nie m.in.: wewnętrzne procedury bezpieczeństwa na terenie szkoły, szczegółowy sposób sprawowania opieki i prowadzenia działań dydaktycznych, harmonogram konsultacji indywidualnych i grupowych, zasady korzystania z biblioteki i z szatni zarówno przed, jak i po zajęciach.
Tego samego dnia, 25 maja, uczniowie klas VIII szkół podstawowych będą mieli możliwość udziału w konsultacjach. Ruszą też konsultacje w szkołach ponadpodstawowych dla uczniów ostatnich klas, którzy przygotowują się do egzaminów.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

 

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

69438222_2715452898506511_2776839061447376896_o

Robert Obaz apeluje do premiera o otwarcie granic

Read More →