AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Legnica odda 12 ha lotniska pod farmę fotowoltaiczną

Przez   /   24/01/2020  /   No Comments

6 lutego odbędzie się przetarg na 29–letnią dzierżawę nieruchomości o powierzchni ok. 12,4 ha na terenie byłego legnickiego lotniska, z przeznaczeniem na farmę fotowoltaiczną. Zainteresowani powinni wpłacić wadium do 3 lutego.

Nieruchomość wystawiona do przetargu położona jest na byłym lotnisku w obrębie Bartoszowa. Dojechać do niej można ul. Hangarową. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego na terenie byłego lotniska, jak i w całym mieście, obowiązuje zakaz lokalizacji urządzeń do produkcji energii elektrycznej z wiatru.
Przetarg odbędzie się 6 lutego o godz. 12.00 w Urzędzie Miasta Legnicy, pl. Słowiański 8, sala 318. Szczegółowych informacji udziela wydział gospodarki nieruchomościami, tel. 76 72-12-300.
- Miasto stawia na rozwój energii odnawialnej – mówi Jadwiga Zienkiewicz, zastępca prezydenta. – Stworzyliśmy już klaster energetyczny. Teraz poszukujemy inwestorów, którzy zbudują na terenie byłego lotniska farmę fotowoltaiczną. Energia słoneczna jest czysta, niewyczerpalna i przede wszystkim jej pozyskiwanie nie degraduje środowiska. W naszym mieście wielu przedsiębiorców i właścicieli domów instaluje elektrownie słoneczne. Dodajmy, że w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących od kilku lat w programie kształcenia młodzieży jest kierunek związany z odnawialnymi źródłami energii. Właśnie w tej szkole przed sześciu laty powstała instalacja, produkująca energię na potrzeby szkoły. Do budowy podobnych instalacji przygotowują się legnickie spółki komunalne.i komunalne.

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

lsse

NIK: Legnicka Specjalna Strefa mało Ekonomiczna

Read More →