helios1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Koniec z naciąganiem ludzi na pokazach w Legnicy

Przez   /   27/12/2019  /   No Comments

W Legnicy żaden z hotelarzy czy restauratorów nie udostępnia już swoich lokali na nieuczciwe pokazy handlowe i pseudobadania medyczne – informuje Tomasz Strojek, miejski i powiatowy rzecznik konsumentów. – Tym samym, po dziewięciu miesiącach walki, możemy uznać, że zakończyła się ona sukcesem.

Jak do tego doszło? Rzecznik konsumentów w marcu tego roku zainicjował akcję przeciwko firmom organizującym nieuczciwe pokazy handlowe i pseudobadania medyczne w naszym mieście. Podczas tych spotkań na nieuczciwe zakupy narażane były przede wszystkim osoby starsze.

Kampania rzecznika spotkała się ze zrozumieniem i przychylnością przedsiębiorców, którzy zrezygnowali z wynajmowania sal na ten cel. Te lokale rzecznik wyróżniał tytułem „Miejsce przyjazne dla konsumenta”.

Akcji patronowali: prezydent Tadeusz Krzakowski, starosta powiatu legnickiego Adam Babuśka oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Warszawie. Przyłączył się do niej także biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski.

Dzięki pomocy biskupa podczas mszy świętych w prawie 240 parafiach, do których należy niemal 760 tys. wiernych, na terenie całej Diecezji Legnickiej odczytany został apel rzecznika. Właśnie po tych odczytach kolejne, ostatnie już firmy zapowiedziały, że nie będą wynajmowały lokali na nieuczciwe prezentacje.

- Legniccy przedsiębiorcy jako pierwsi w kraju podjęli tak zdecydowane kroki w walce z nieuczciwymi pokazami – dodaje Tomasz Strojek. – Dzięki takim działaniom wyeliminowaliśmy w naszym mieście, na chwilę obecną, nieetyczne prezentacje. Nasza akcja nie miałaby takich efektów bez zaangażowania władz miasta, powiatu oraz diecezji, ale co szczególnie cieszy, mieszkańców oraz mediów. To zdecydowanie wspólny sukces wszystkich legniczan, za co serdecznie dziękuję.

Żródło: Urząd Miasta w Legnicy
FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 271 dni temu dnia 27/12/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 27, 2019 @ 8:44 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

nowa-rada-357-1024x683

Niemiec: Przenieśmy kładkę z Piastowskiej nad autostradę

Read More →