schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Legnica błyszczy. Piękna kulminacja Festiwalu Srebro

Przez   /   18/05/2019  /   No Comments

Po raz czterdziesty w Legnicy odbywa się Festiwal Srebro – najstarszy i jeden z największych przeglądów złotniczych w Europie. Ten weekend jest jego Kulminacją: ruszyły wernisaże piętnastu wystaw a w sobotę wieczorem wręczone zostaną nagrody w Międzynarodowym Konkursie Sztuki Złotniczej.

 

Legnica błyszczy. Błyszczy, bo jest w tej chwili centrum złotniczego świata. Na 15 wystawach zlokalizowanych wokół Rynku prezentuje 1,5 tysiąca obiektów biżuterii i designu autorstwa ponad 400 artystów z niemal wszystkich kontynentów. Wśród licznych ekspozycji najważniejsze są dwie: w Galerii Sztuki przy pl. Katedralnym wyeksponowano 47 najlepszych prac zgłoszonych do  Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej Srebro, a w holu Teatru Modrzejewskiej całą resztę, odrzuconą przez jury podczas selekcji. Szczególnie polecamy też prezentowaną w Galerii Ring wystawę “21 Gramów”, czyli refleksję artystów-złotników nad duszą. Tytuł nawiązuje do eksperymentów przeprowadzonych w 1901 roku przez doktora Duncana MacDougalla, który ważąc umierających pacjentów wykazywał, że w chwili śmierci ludzkie ciało traci na masie 21 gramów. Szczegółowy program festiwalu jest TUTAJ.

Legnica błyszczy także dosłownie: jak co roku srebrną folią owinięto drzewo przed Galerią Sztuki, wokół Rynku zawisły srebrne ringu i jubileuszowe balony, a na bruk posypało się podczas otwarcia srebrne confetti. Sporo radości wywołali perkusiści z odbywających się po sąsiedzku, w Akademii Rycerskiej, warsztatów Dream Battle.

 

 

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Dni Złotoryi. Tak się bawili wczoraj mieszkańcy i goście

Read More →