PWSZ_targi2
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Legnica. 18 małżeństw świętowało Złote Gody

Przez   /   06/05/2022  /   No Comments

W czwartek (5 maja) w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej odbyła się uroczystość Złotych Godów. 18 par, które przez minimum 50 lat są już w związku, otrzymało odznaczenia przyznawane przez prezydenta RP za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Medale wręczał prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski. – To piękne jubileusze, świadczące o państwa miłości, przywiązaniu i wzajemnym szacunku. Stanowicie moralny wzór dla młodszych pokoleń – powiedział Tadeusz Krzakowski.

Szczęśliwym i wzruszonym parom towarzyszyły rodziny i przyjaciele, którzy odśpiewali jubilatom gromkie sto lat. Z recitalem wystąpili uczniowie Szkoły Muzycznej.

Olga i Bazyli Pecuszok ( 60 lat wspólnego życia) oraz obchodzący Złote Gody (50 lecie)  Danuta i Włodzimierz Pruszyńscy, Zofia i Marian Olechnowscy, Urszula i Mieczysław Więckowscy, Krystyna i Stanisław Szklarz, Krystyna i Ignacy Biedka, Józefa i Kazimierz Stacewicz,  Stanisława i Zygmunt Szmajda, Zofia i Henryk Mucha, Alina i Anatol Cendrowscy, Maria i Jan Chlebik,  Maria i Zdzisław Lipowscy, Wiesława i Józef Koblańscy, Halina i Andrzej Steranka, Teresa i Jerzy Grzebuła,  Ewa i Tadeusz Hendzel, Józefa i Aleksander Staniszewscy, Bernadeta i Leon Małgorzewicz.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Odznaczenie przyznawanie na wniosek przez Prezydenta RP.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy
FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

425-135837

Dwulatek nie oddychał – żyje dzięki policjantom z Lubina

Read More →