AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiedza  >  Current Article

Kursy on-line Wydziału Nauk Technicznych i Ekonomicznych

Przez   /   28/04/2021  /   No Comments

Na stronie www.navoica.pl dostępna jest oferta bezpłatnych kursów organizowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Witelona w Legnicy. Żeby zapisać się na kurs wystarczy założyć konto i zarejestrować się poprzez stronę na wybrany kurs. Oferta kursów dostępna jest do 31 lipca 2021 r.

Navoica.pl to polska platforma z kursami typu MOOC, dostępnymi w języku polskim, bez opłat i dla każdego zarejestrowanego użytkownika.
Do wyboru są trzy kursy:

 • Lean production – kurs wprowadza w tematykę zarządzania za pomocą technik lean management – prowadzący dr Magdalena Dąbrowska,
 • Wirtualizacja i cloud computing w zastosowaniach praktycznych – kurs wprowadza w tematykę przetwarzania danych z wykorzystaniem wirtualizacji i rozwiązań chmurowych – prowadzący mgr inż. Piotr Nadybski,
 • Architektura aplikacji internetowych opartych o framework Laravel – kurs wprowadza w tematykę wytwarzania oprogramowania z wykorzystaniem frameworka Laravel – prowadzący mgr inż. Krzysztof Rewak.

Lean production

Współczesne przedsiębiorstwa, działające na rynkach obfitujących w silną konkurencję, dążą do osiągnięcia przewagi nie tylko poprzez cenę czy poziom obsługi klienta, ale stawianie na oszczędność i podniesienie kreatywności i innowacyjności. Odchudzone podejście do produkcji, czy szerzej zarządzania, dzisiaj to już nie tylko moda, lecz bardzo często konieczność. W przedsiębiorstwach wdrażających koncepcję lean production, istnieje świadomość jej złożoności, mnogości wykorzystywanych narzędzi i metod oraz ograniczonej wiedzy na ten temat wynikającej bardzo często z braku uwzględnienia tej problematyki w programach nauczania. Obecnie osoby potrafiące zastosować, w praktyce funkcjonowania przedsiębiorstw, narzędzia i metody wykorzystywane w koncepcji lean, są doskonałym “motorem” do poszukiwania oszczędności, stymulowania rozwoju i innowacyjności oraz zwiększenia wydajności procesów i podniesienia ergonomii pracy.
Kurs jest adresowany do wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką, w szczególności osób, które chcą nabyć, ugruntować lub pogłębić wiedzę z zakresu koncepcji lean production oraz nabyć umiejętności zastosowania metod, narzędzi i technik wykorzystywanych w ramach tej koncepcji.

Wirtualizacja i cloud computing w zastosowaniach praktycznych

Kurs przeznaczony jest w szczególności dla studentów ostatnich lat kierunku Informatyka lub pokrewnych oraz innych osób chcących zdobyć podstawową wiedzę na temat technologii wirtualizacji i przetwarzania w chmurach obliczeniowych. Zawartość kursu to:

 • przedstawienie istoty współczesnych systemów informatycznych, ich roli w biznesie i życiu codziennym,
 • omówienie stosowanych w dniu dzisiejszym architektur systemów informatycznych,
 • wyjaśnienie koncepcji wirtualizacji i przetwarzania w chmurach obliczeniowych,
 • omówienie problematyki wirtualizacji, przegląd dostępnych technologii oraz szczegółowe omówienie wybranych, wraz z przykładami zastosowań i zadaniami do wykonania przez uczestnika kursu,
 • implementacja wybranych usług w powszechnie dostępnym środowisku,
 • strategia wdrożenia i migracji do chmury obliczeniowej,
 • problematyka bezpieczeństwa w modelu chmurowym.

Architektura aplikacji internetowych opartych o framework Laravel

Kurs obejmuje teoretyczne i praktyczne zagadnienia związane z projektowaniem, programowaniem i wdrażaniem aplikacji internetowych opartych o framework Laravel. Celem kursu jest przedstawienie w jaki sposób stworzyć dobrze zaplanowaną architekturę we własnej aplikacji webowej. Jak nie dopuścić do puchnięcia kontrolerów, jak sprytnie reagować na zmiany w bazie danych, jak uelastycznić aplikację w celu łatwego testowania i jak przede wszystkim zaprzyjaźnić się z interfejsami. Od kursantów wymagana jest znajomość podstaw programowania obiektowego i języka znaczników HTML oraz umiejętność czytania dokumentacji i znajdowania potrzebnych informacji w internecie. Znajomość języka angielskiego nie jest wymagana, lecz z pewnością ułatwi pracę.

Źródło: PWSZ im. Witelona w Legnicy

FOT. PWSZ IM. WITELONA W LEGNICY

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 11 dni temu dnia 28/04/2021
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 28, 2021 @ 10:32 am
 • W dziale: wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Wirtualne Dni Otwartych Drzwi w PWSZ im. Witelona w Legnicy

Wirtualny Dzień Otwartych Drzwi w legnickiej PWSZ

Read More →